هشدار اتحادیه عرب نسبت به دو دستگی میان گروه‌های فلسطینی

اتحاديه عرب,فلسطين

اتحادیه عرب ضمن استقبال از تلاش‌های مصر جهت بازگرداندن طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی بر سر میز مذاکرات، نسبت به هرگونه دو دستگی میان گروه‌های فلسطینی هشدار داد.

اتحادیه عرب ضمن استقبال از تلاش‌های مصر جهت بازگرداندن طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی بر سر میز مذاکرات، نسبت به هرگونه دو دستگی میان گروه‌های فلسطینی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی،‌ "محمد صبیح"،‌ معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی اعلام کرد: ما با مشکلات زیادی به خاطر موضع اسرائیل که هیچ گاه خواهان صلح نبوده و همواره بر سر هرگونه اقدامات در مذاکرات فلسطین مانع تراشی کرده، مواجه شده‌ایم.

وی در خصوص سوالی درباره اختلافات میان فتح و حماس و امکان تاثیر آن بر روند مذاکرات غیرمستقیم با طرف اسرائیلی گفت: هیات فلسطینی که در مذاکرات شرکت می‌کند، هیاتی یکپارچه و متشکل از تمامی گروه‌های فلسطینی است و در دوره گذشته با درایت و شایستگی دست به اقدامات مناسب زده است.

صبیح همچنین تلاش‌های مصر برای بازگرداندن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر سر میز مذاکرات را ستود و گفت: موضع اتحادیه عرب در این باره کاملا واضح است و آن لزوم پایان کامل محاصره نوار غزه و بازسازی آن است.

وی بر لزوم حصول آتش‌بس دائم در نوار غزه تاکید و نسبت به هرگونه دو دستگی میان گروه‌های فلسطینی هشدار داد.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مسئولانی از این رژیم روز سه‌شنبه برای از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم با مسئولان فلسطینی به قاهره می‌روند. همچنین منابع آگاه اعلام کردند که هیات فلسطینی امروز (دوشنبه) برای شرکت در مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل در خصوص توافق آتش‌بس در نوار غزه وارد قاهره می‌شود.

به گزارش منابع مذکور این هیات متشکل از موسی ابومرزوق، از رهبران حماس، خالد البطش، از رهبران جنبش جهاد اسلامی و عزام الاحمد، از رهبران جنبش فتح و رئیس هیات مذاکره کننده فلسطینی است.

انتهای پیام

کد N511600