۰
لاریجانی:

قدرت‌های جهانی اراده جدی برای مبارزه با تروریسم ندارند

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

راه مبارزه با تروریسم اراده جدی و همکاری مقامات کشورهای مستقل برای مبارزه با این پدیده است./مجلس شورای اسلامی انتقال تجربیات و توسعه ارتباطات پارلمانی در ابعاد مختلف با کنیا را دارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس سنای کنیا امروز (یکشنبه) با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا،‌ علی لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط ایران و کنیا گفت: جمهوری اسلامی ایران از همکاری با کشورهای آفریقایی از جمله کنیا استقبال می‌کند و با پشتوانه همکاری دوستانه و تاریخی دو کشور، می‌توان چشم‌انداز مناسبی برای ارتقاء سطح مناسبات دوجانبه ایران و کنیا ترسیم کرد.

لاریجانی افزود: مجلس شورای اسلامی انتقال تجربیات و توسعه ارتباطات پارلمانی در ابعاد مختلف با کنیا را دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های ایران و کنیا برای توسعه مراودات و تجربیات تجاری و اقتصادی خود گفت: با توجه به پیشرفت‌های اخیر ایران در جنبه‌های مختلف فناوری‌های نوین از جمله در بخش کشاورزی گسترش همکاری‌های دو کشور در این عرصه می‌تواند به پیشرفت و توسعه کنیا در این زمینه کمک نماید.

وی تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب از ظرفیت‌های دو کشور در بخش کشاورزی و صنعتی به نفع دو ملت بهره برد.

لاریجانی هم‌چنین با اشاره به سیاست‌های دوگانه قدرت‌های جهانی در مقابله با تروریسم گفت: قدرت‌های جهانی اراده جدی و واقعی برای مبارزه با پدیده شوم تروریسم ندارند و در راستای رسیدن به اهداف خود از آن‌ها استفاده ابزاری می‌کنند.

وی افزود: راه مبارزه با تروریسم اراده جدی و همکاری مقامات کشورهای مستقل برای مبارزه با این پدیده است.

محمد یوسف حاجی رییس کمیته امنیت ملی و روابط خارجی مجلس سنای کنیا نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقه‌مندی کشورش برای توسعه روابط همه جانبه با ایران گفت: کنیا از پیشرفت‌های اخیر ایران در ابعاد علمی و فناوری مطلع بوده و دولت و پارلمان کنیا علاقه‌مند به توسعه همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران هستند.

محمد یوسف حاجی در پایان با تایید سخن رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه عزم و اراده جدی در قدرت‌های جهانی برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد گفت: دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر و دستیابی به منابع طبیعی آن‌ها از اهداف این کشورها در برخورد با گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف جهان است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.