پیام رئیس سازمان پدافند غیر عامل به مناسبت هفته دفاع مقدس

پدافند غيرعامل,دفاع مقدس,هفته دفاع مقدس

رئیس سازمان پدافند غیر عامل در پیامی بمناسبت هفته دفاع مقدس تصریح کرد که دفاع مقدس بخشی از فرهنگ غنی اسلامی است که در دفاع از اسلام و کشوراسلامی مان در کشور به ظهور و بروز رسید و احیا کننده خودباوری مردمیِ بود که با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت وابستگی را گسستند تا برای عزّت و عظمت دینشان، جامعه‏‌ای خود شکوفا داشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در پیامی که بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس انتشار یافت آورده است:31شهریور ماه بازتاب خاطرات آغاز هشت سال دفاع مقدس است، روزهایی که ذره ذره خاک میهن اسلامی‌مان، سربلندی ملتی را شهادت می دهد که سرافرازانه در مقابل دنیای کفر و استکبار، مقاوم تر از کوه ایستادگی نموده و بر بلندای قله ی افتخار، بیرق آزادگی را به اهتزاز درآوردند.

سرزمین های مقدسی همچون شلمچه، دوکوهه، هویزه، طلائیه و ... زادگاه بزرگ مردانی است که تاریخ به وجودشان مباهات دارد ، رزمندگان جان برکفی که با فرمانبرداری از روح خدا آن ابرمرد آسمانی و فرماندهی کل قوا فصل بلندی از انسانیت و کرامت والایش را بنیان نهاده و در هشت سال دفاع مقدس، اوج هنرنمایی های فوق بشری را به نمایش گذاشتند.

در قسمتی دیگر از این پیام آمده است:این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می شود، دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می‌شود که عطر معنویت و صفای خاصی به ما ارزانی می دارد. ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسه آفرین مفهوم روشن «تعبد در برابر ولایت» را به نمایش گذاشتند و با انگیزه «ادای تکلیف» در پی «مرجع و رهبر» خود سر از پا نشناخته، به جبهه های حق علیه باطل شتافتند و طلوع عشقی بی بدیل را ترسیم کردند و به پیروزی بزرگی که حفاظت از وجب به وجب سرزمین اسلامی و صیانت از مکتب و عقیده بود دست یازیدند.

این پیام می‌افزاید: هر ملتی که به خودباوری نرسد، به شکوفایی نخواهد رسید،دفاع مقدس بخشی از فرهنگ غنی اسلامی است که در دفاع از اسلام و کشوراسلامی مان در کشور به ظهور و بروز رسید و احیا کننده خودباوری مردمیِ بود که با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت وابستگی را گسستند تا برای عزّت و عظمت دینشان، جامعه‏‌ای خود شکوفا داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در ادامه آورده است:بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس، یادآوری و مرور مداوم و مستمر آن غنای فرهنگی است که در یک دوره سخت هشت ساله برای کشور ما به دست آمد و می تواند پشتوانه ی عملی و نظری استواری برای آینده این ملت باشد. پشتوانه ای آکنده از شهامت ، ایثار ، حماسه و ایمان.

در پایان این پیام نیز آمده است:اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های همه شهیدان والامقام، رزمندگان و ایثارگران ، مراتب تهنیت و تبریک خویش را به مناسبت این ایام غرور آفرین ابراز نموده و از خداوند متعال سربلندی ایران اسلامی و توفیقات روزافزون مردم شریف زرقان علی الخصوص خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان قهرمان را تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و در پرتو منویات رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مسالت می‌نمایم.

انتهای پیام

کد N510209