تحریم کلاس‌ها از سوی دانشجویان هنگ‌کنگی در اعتراض به سرکوب دموکراسی توسط چین

دانشجویان هنگ‌کنگی برای نشان دادن اعتراض خود به سرکوب دموکراسی توسط چین و اعمال فشارهای پکن بر اصلاحات دموکراتیک در این دولت شهر به دنبال تحریم کلاس‌های درس خود هستند.

دانشجویان هنگ‌کنگی برای نشان دادن اعتراض خود به سرکوب دموکراسی توسط چین و اعمال فشارهای پکن بر اصلاحات دموکراتیک در این دولت شهر به دنبال تحریم کلاس‌های درس خود هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که پیش درآمد تعطیلی ماه آینده توسط حامیان جنش "اشغال‌ مرکز" در هنگ کنگ شنیده می‌شود، دانشجویان 24 دانشگاه و کالج قصد دارند تا کمپینی را به مدت یک هفته آغاز کرده و کلاس‌های درس را تحریم کنند و در کلاس‌ها حاضر نشوند.

استادان پیشرو در هنگ کنگ نیز تمایل خود را برای حمایت از این اقدام دانشجویان اعلام کرده‌اند و پیشنهاد داده‌اند که سخنرانی‌ها و درس‌هایشان را برای دانشجویانی که در کلاس‌ها حاضر نمی‌شوند، در انیترنت منتشر می‌کنند.

چالشهای دموکراتیک در هنگ کنگ و ماکائو که پیشتر مستعمره پرتغال بوده، این نگرانی را برای دولت چین به وجود آورده که احتمال کشیده شدن ناآرامی‌ها به داخل کشور وجود دارد و همین ناآرامی‌ها قدرت حزب حاکم کمونیست را تضعیف می‌کند.

الکس چو، رئیس فدراسیون دانشجویان هنگ کنگ با اشاره به بیانیه‌ای با این مضمون که "چین، امیدهای هنگ کنگ و سه دهه چالش و تلاش برای به رسمیت شناختن دموکراسی کامل را کشته و نابود کرده است" گفت: نسل جدید هنگ کنگی‌ها کاملا ناراضی هستند.

دانشجویان این دولت شهر قصد دارند تا روز دوشنبه و پیش از استقرار در امکان عمومی دیگر از جمله محلی در نزدیکی ساختمان‌های دولتی در محوطه یکی از دانشگاه‌های هنگ کنگ تجمع اعتراضی انجام دهند.

هنگ کنگی‌ها قصد دارند تا مدیر اجرایی جدید خود را در سال 2018 از میان نامزدهای این پست و بدون دخالت و اعمال نفوذ چین انتخاب کنند اما پکن قصد مداخله در این امر را دارد و همین روند باعث خشم مردم این دولت شهر شده است.

انتهای پیام

کد N509909