اوباما:

آمریکا به همکاری با شرکای منطقه ای برای مقابله با داعش ادامه می دهد

آفریقا و خاورمیانه

رئیس جمهوری آمریکا مواضع خود درباره تشکیل ائتلاف بین المللی علیه گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام تکرار کرد و از ضرورت ایفای نقش همه کشورها در این زمینه سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، باراک اوباما گفت: آمریکا با همکاری ائتلاف بین المللی فراگیری که رهبری آن را برعهده دارد به آموزش، کمک و تجهیز شرکای منطقه ای به سلاح برای مقابله با داعش ادامه می دهد.

رئیس جمهوری آمریکا بیان کرد: آمریکا در اتخاذ اقدامات علیه تروریست ها در عراق و سوریه تردید نخواهد کرد. آمریکا ائتلاف کشورهایی که در این رویارویی نقش دارند را رهبری خواهد کرد. این جنگ آمریکا با داعش نیست بلکه جنگ ملتهای منطقه و جهان علیه این گروهک تروریستی است.

وی افزود: نظامیان آمریکایی وارد جنگ زمینی در عراق یا سوریه نخواهند شد.حمایت های کنگره از تلاشهای دولت آمریکا برای آموزش و تجهیز مخالفان میانه رو سوری قابل تقدیر و در راستای گام استراتژیک آمریکا برای کاهش توان داعش و نابودی آن است. اعضای کنگره آمریکا خواه جمهوریخواه و خواه دموکرات به ارتش آمریکا برای آموزش مخالفان سوری برای اینکه بتوانند با داعش مقابله کنند اختیار لازم را دادند.

اوباما گفت: بسیاری از کشورها به ائتلاف فراگیر علیه داعش پیوسته اند و بیش از چهل کشور آمادگی خود را برای کمک شامل آموزش و کمک تسلیحاتی و کمکهای انسانی و مشارکت در حملات هوایی ضد اهداف داعش اعلام کرده اند. در این هفته تلاشها بین المللی در طی نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برای ادامه جنگ علیه تروریسم ادامه می یابد و هر کشوری باید سهم داشته باشد.