روسیه: آمریکا برای اقدامات علیه داعش باید با سوریه هماهنگی‌های لازم را انجام دهد

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با اشاره به ائتلافی که آمریکا علیه داعش به راه انداخته است، اعلام کرد که واشنگتن باید در این زمینه با حکومت سوریه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، "ویتالی چورکین"، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در سخنانی عنوان داشت: واشنگتن موفق نخواهد شد ائتلاف بین‌الملل کارآمدی را علیه داعش به راه بیاندازد، مگر آن که در اقدامات خود با حکومت سوریه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد.

وی در مصاحبه با شبکه "فاکس نیوز" گفت: مسکو از آغاز تاکید می‌کرد که تروریسم خطر اصلی در منطقه است، اما آمریکا به ماموریت براندازی نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه مشغول بود.

این مقام روسی عنوان داشت: واشنگتن باید به قوانین بین‌المللی در خصوص تشکیل ائتلاف علیه داعش احترام بگذارد و اگر می‌خواهد دست به حملاتی به پایگاه‌های افراد تندرو در سوریه بزند باید با دمشق هماهنگ باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: روسیه از عراق حمایت می‌کرد و کمک‌های نظامی به مسئولان بغداد ارائه می‌داد اما در آغاز بحران عراق، آمریکا فقط به اتخاذ تصمیم‌هایی در این خصوص فکر می‌کرد.

انتهای پیام

کد N507424