بزرگترین عملیات ضد ترور در استرالیا: کشف و خنثی سازی عملیات داعش با دستگیری 15 تن

ترور,استراليا,داعش

نخست وزیر استرالیا گفت: طی حملات ضدتروریستی آژانس امنیت اطلاعات استرالیا، توطئه‌چینی اعضای گروه تروریستی داعش برای کشتار در یک مکان عمومی خنثی و 15 تن بازداشت شدند.

نخست وزیر استرالیا گفت: طی حملات ضدتروریستی آژانس امنیت اطلاعات استرالیا، توطئه‌چینی اعضای گروه تروریستی داعش برای کشتار در یک مکان عمومی خنثی و 15 تن بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس استرالیا در یک عملیات ضدتروریستی بزرگ 15 تن را دستگیر و اعلام کرد آژانس اطلاعات این کشور یک حمله غیرمعمول و خشونت‌آمیز را که در خاک استرالیا برنامه‌ریزی شده بود، کشف و خنثی کرد.

پلیس ادعا می‌کند این گروه قصد داشته تا پس از کشتن قربانی‌ها با پرچم داعش، یک تن را به صورت تصادفی انتخاب کرده و گردن بزند!

در همین حال تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا بدون اشاره به جزییات اظهار کرد: استرالیا در خطر یک حمله تروریستی بود.

ابوت در ادامه عنوان داشت که پیش از این عملیات اطلاعاتی وجود داشت که یکی از رهبران داعش در خاورمیانه از حامیان خود در استرالیا خواسته تا دست به کشتار بزنند.

وی با اشاره به رهبری شبه نظامیان در عراق توسط جداشدگان از القاعده که خودرا داعش و سپس «دولت اسلامی» خواندند، گفت: تشویق‌ها و تصمیم‌ها جهت انجام کشتار در استرالیا توسط یک استرالیایی که به نظر می‌رسد عضو ارشد در داعش است انجام شده و روشن است که این فرد شبکه‌ای از حامیان در استرالیا جهت اجرای قتل‌های نمایشی دارد. با این حال او از این استرالیایی نامی نبرد.

در همین حال پلیس حکم بازداشت یک نگهبان کلوپ شبانه در سیدنی را منتشر کرد، محمدعلی باریالی 33 ساله مظنون به ارشدترین عضو استرالیایی داعش است.

طی این عملیات حدود 800 پلیس فدرال به بیش از ده‌ها منطقه در سراسر سیدنی یورش بردند. همچنین عملیات‌های جداگانه‌ای در شهرهای شرقی برسین و لوگان اجرا شد.

یکی از بازداشت‌شدگان عمر جان آزاری 22 ساله و مظنون به شرکت در برنامه‌ریزی برای اجرای حملات تروریستی جدی است. جلسه دادگاه او امروز برگزار شد اما مجازات وی همچنان مشخص نیست.

بیش از 160 استرالیایی یا در کنار داعش در خاورمیانه می‌جنگند یا در استرالیا به صورت فعالانه از آن حمایت می‌کنند. دست کم به نظر می‌رسد 20 تن از آنها از مناطق جنگی داعش بازگشتند و برای امنیت ملی استرالیا خطر محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

کد N506881