شدت گرفتن بحران تابعیت میان بحرین و قطر؛

منامه نسبت به اقدامات دوحه در اعطای تابعیت به بحرینی‌ها هشدار داد

جنگ,بحرين,قطر

وزیر کشور بحرین با هشدار به دولت قطر مبنی بر اقدامات غیرقانونی این کشور، برای اعطای تابعیت به شهروندان بحرینی عنوان داشت که ممکن است منامه اقدامات متقابلی در این خصوص انجام دهد.

وزیر کشور بحرین با هشدار به دولت قطر مبنی بر اقدامات غیرقانونی این کشور، برای اعطای تابعیت به شهروندان بحرینی عنوان داشت که ممکن است منامه اقدامات متقابلی در این خصوص انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، الشیخ راشد بن عبدالله آل‌خلیفه، وزیر کشور بحرین عنوان داشت که ممکن است منامه مجبور شود اقدامات متقابلی علیه قطر در زمینه اعطای تابعیت به شهروندان بحرینی اتخاذ کند.

وی در ادامه افزود: دولت قطر همچنان به اقدامات خود در ارائه تابعیت قطری به شهروندان بحرین ادامه می‌دهد و این اقدامات غیردوستانه و توهین آمیز به شمار می‌آید.

این سخنان وزیر کشور بحرین سومین درخواست این کشور از دولت قطر برای توقف روند اعطای تابعیت قطری به شهروندان بحرینی به شمار می‌آید به طوری که طی دو ماه گذشته دو تن دیگر از مسوولان خواهان توقف این طرح قطر برای هدف قرار دادن شهروندان بحرین به شمار می‌آید.

گفته می‌شود که اقدامات دولت قطر برای اعطای تابعیت به شهروندان بحرینی یکی از نقاط اختلاف این کشور با عربستان، امارات و بحرین به شمار می‌آید به طوری که یک منبع بحرینی عنوان داشت تعداد کسانی که قطر تا به الان به آنها تابعیت داده است، به صدها تن می‌رسد و این افراد جزو خانواده‌های اهل تسنع در بحرین هستند.

منامه معتقد است این اقدام قطر امنیت ملی بحرین را مورد هدف قرار داده است چراکه کسانی که به آنها تابعیت داده شده، جزو افراد وابسته به نهادهای نظامی و امنیتی به شمار می‌آیند.

وزیر کشور بحرین عنوان داشت: همگان نسبت به این طرح قطر برای فریفتن شهروندان بحرینی و اعطای تابعیت قطری به آنها ناراحت هستند، چراکه شهروندان بحرینی به تابعیت خود افتخار می‌کنند. این اقدامات با روابط دوستانه‌ای که خواستار آن بودیم، در تضاد است.

شیخ راشد آل خلیفه تاکید کرد: بحرین همچنان با تمام کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) براساس دوستی و روابط حسنه برخورد می‌کند، چراکه معتقد است تاریخ، زبان و عقاید ما مشترک است.

وی در ادامه افزود: آنچه که باعث تاسف است، این است که دولت قطر اقدامات غیرقانونی در قبال بحرین انجام می‌دهد و مردم این کشور را تحریک می‌کند که تابعیت بحرینی خود را کنار گذاشته و تابعیت قطری بگیرند و منامه ممکن است مجبور شود اقدامات متقابلی علیه قطر انجام دهد.

انتهای پیام

کد N506873