در گفتگو با مهر اعلام شد:

صالحی به جلسه سالانه آژانس نمی‌رود

سیاست خارجی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی از سفرش به وین برای شرکت در جلسه سالانه مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی به جای علی اکبر صالحی رئیس این سازمان خبر داد. 

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص شرکت در جلسه  سالانه مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: به احتمال زیاد آقای صالحی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی حضور نخواهد یافت و بنده روز یکشنبه برای شرکت در این اجلاس عازم وین خواهم شد.

بر اساس این گزارش، کنفرانس سالانه مجمع عمومی آژانس هر سال پس از نشست فصلی شورای حکام در ماه سپتامبر، برگزار می شود و نمایندگان 144 کشور عضو آژانس در این نشست طبق اساسنامه آژانس، تصویب بودجه پیشنهادی شورای حکام و آن بخشی از مصوبات را که مستلزم برگزاری کنفرانس عمومی است مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

در سالهای اخیر همواره رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در این اجلاس سالانه حضور می یافت.

کمالوندی در ادامه گفتگو با  مهر درباره برنامه سفر صالحی به مسکو نیز توضیح داد توافقات با روسیه برای احداث دو نیروگاه جدید، جنبه های حقوقی و تجاری و فنی دارد، در این مورد مسئولان دو کشور باید تصمیماتی را اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: تا حدود دو یا سه هفته آینده توافق برای احداث  دو نیروگاه جدید هسته ای به پایان خواهد رسید و آقای صالحی به منظور امضای قرارداد سفری به روسیه خواهد داشت.