در واکنش به رزمایش ناتو در اوکرین؛

روسیه تهدید به اعزام نیروهای جدید به کریمه کرد

آمریکا اروپا

وزیر دفاع روسیه در واکنش به رزمایش ناتو (پیمان آتلانتیک شمالی) در اوکراین تهدید به اعزام نیروهای بیشتری از ارتش در شبه جزیره کریمه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "سرگئی شویگو" با اعلام این مطلب در ادامه گفت: ادامه درگیری ها در اوکراین و اقدام ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه موجب شده تا اعزام نیرو به شبه جزیره کریمه در اولویت قرار بگیرد.

شبه جزیره کریمه در پی آغاز بحران اوکراین، در ماه مارس سال جاری میلادی با برگزاری همه پرسی استقلال خود را از این کشور اعلام و سپس به روسیه ملحق شد.

در اصل جدا شدن کریمه از اوکراین سرآغاز درگیری های خونین در این کشور بود چون بعد از این اتفاق، دیگر مناطق شرقی اوکراین همچون دونتسک و لوهانسک نیز زمزمه جدایی سر داند و ارتش برای خاموش کردن صدای استقلال طلبان حملات خود به این مناطق را آغاز کرد.

بر اساس این گزارش هر چند پارلمان اوکراین روز گذشته طرح اعطای خودمختاری بیشتر به مناطق شرقی را تصویب کرده اما با این وجود همچنان درگیری ارتش با استقلال طلبان در این منطقه ادامه دارد بطوری که فقط در هفته جاری هفت نفر در این درگیری ها کشته و 14 نفر دیگر نیز زخمی شده اند.