معاون وزیر خارجه: طرف مقابل جدیت و انعطاف لازم داشته باشد، به توافق می رسیم

تسنیم نوشت:

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه در دیدار با قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۵ در نیویورک گفت: ما با جدیت به مذاکرات ادامه می دهیم و امیدواریم طرف مقابل نیز جدیت و انعطاف لازم را داشته باشد.

 «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه در دیدار با قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 در نیویورک گفت: ما با جدیت به مذاکرات ادامه می دهیم و امیدواریم طرف مقابل نیز جدیت و انعطاف لازم را داشته باشد تا بتوانیم قبل از 4 آذرماه به توافق جامع برسیم.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای که در سوئیس بسر می برد، این مطلب را در دیدار با «ایو رسیه» (ROSSEIR) قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس مطرح کرد.
روانچی و رسیه در این دیدار راههای گسترش روابط دو جانبه ایران و سوئیس را بررسی کردند و روانچی در این دیدار بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط دو جانبه در همه زمینه ها تاکید کرد.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار اظهار داشت: ظرفیت های بسیاری برای گسترش روابط دو جانبه به ویژه در حوزه اقتصادی وجود دارد که باید مورد بهره برداری دو کشور قرار گیرد.
قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس نیز در این دیدار، علاقه مندی کشورش را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در موضوعات دو جانبه و بین المللی ابراز کرد.
روانچی همچنین در سفر به سوئیس با «سوماروگا» (Sommaruga) رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس شورای سوئیس و «ایناشین فلایش» (Ineichen fleisch) قائم مقام وزیر اقتصاد سوئیس دیدار و درباره روابط پارلمانی و اقتصادی دو کشور تبادل نظر کرد.
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه که عضو ارشد عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان است، امروز عازم نیویورک می شود تا به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سایر اعضای تیم مذاکره کننده بپیوندد.

ظریف را در این سفر علاوه بر تیم مذاکره کننده هسته ای و دیپلمات های حرفه ای که به تیم مذاکره کننده مشورت های فنی و حقوقی ارائه می کنند، «مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه نیز همراهی می کند.

 

2323

کد N505141