رضایی: پرهیز از سلیقه‌های شخصی و سیاسی لازمه توسعه پویاست

سیاسی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پرهیز از پرداختن به سلیقه‌های شخصی و سیاسی را لازمه توسعه پویا و همه‌جانبه دانست.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه چهارمحال و بختیاری- محسن رضایی، امروز در نشست شورای راهبردی استان، دست‎یابی سریع‎تر و آسان‎تر به توسعه پویا و همه‌جانبه را مستلزم پرهیز از پرداختن به سلیقه‌های شخصی و سیاسی دانست.

وی با اشاره به ابتکار نو و جدید تجمیع سیاسیون مقیم استان چهارمحال و بختیاری در تهران، این اقدام را در راستای توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان و خروج از عقب ماندگی‎ها بسیار مهم و اثر بخش عنوان کرد.

رضایی با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری خاستگاه پرورش نیروهای متعهد و توانمند برای کشور بوده است گفت: در حال حاضر نیروهای توانمند و مدیران سابق و فعلی چهارمحالی مقیم تهران و نقاط دیگر کشور با سلیقه‌ها و گرایش‌های مختلف سیاسی، در کنار یکدیگر جمع شده تا در راستای پیشرفت استان گام بردارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر الگو شدن این اقدام پسندیده در سطح کلان شهر و استان‌های کشور، افزود: این حرکت ارزشمند که در راستای حفظ اتحاد و وحدت می‌شود باید در کشور به یک الگو برای استان‌های مختلف تبدیل شود.

رضایی با بیان اینکه اجتماع سیاسیون با سلایق و دیدگاه‎های متفاوت کمک بزرگی به دولت تدبیر و امید خواهد بود، بر لزوم مدیریت و هماهنگ سازی برنامه‎ها در راستای کمک به دولت تاکید کرد.

به گفته وی، این حرکت باید در راستای کمک و حمایت از دولت یازدهم با قوت و جدیت صورت بگیرد و به یقین شاهد دستاوردهای مطلوبی از این اجتماع‎ها خواهیم بود.

رضایی با تاکید بر لزوم انجام طرح ها و برنامه استانی و ملی مبتنی بر علم و کار کارشناسی ، استفاده از ظرفیت عظیم فکری جامعه جوان و نخبه را در تحقق این مهم ضروری دانست و استاندار هر استان را به عنوان محور تمامی اقدامات و فعالیت ها بیان کرد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام توسعه و پیشرفت بدون توجه به ظرفیت‎ها، فرهنگ‌ها و استعدادها را غیر ممکن دانست و گفت: استان چهارمحال و بختیاری از ظرفیت عظیم و گسترده فرهنگی و اجتماعی بالایی برخوردار است اما متاسفانه از این ظرفیت‌ها به شکل مطلوب بهره‎برداری نشده است.

وی با بیان اینکه ارتقاء جمعیتی استان دور از انتظار و رویایی نیست، تحقق این مهم را مستلزم فعال سازی تمام استعدادها دانست و گفت: این استان در طی برنامه 10 ساله می‎تواند جمعیت خود را به بیش از 3 میلیون افزایش دهد.

رضایی بر تهیه سند توسعه چشم انداز 10 ساله استان تاکید کرد و گفت: این سند باید از سوی صاحب نظران و فرهیختگان فرهنگی و علمی استان و مبتنی بر استعدادها، فرهنگ‌ها و ظرفیت‏های مردم استان محقق شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به رشادت و ایثارگری‎های بختیاری‎ها در قبل و بعد از انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: مردم این استان در مبارزه با کفر و استبداد شاهنشاهی جزو پیشگامان و فعالان بودند که نقش شیر علی مردان خان بختیاری در این میان زبانزد است.

وی با طرح این سوال که چرا چهارمحال و بختیاری با توجه به قرار گرفتن در بین دو استان برخوردار از توسعه و پیشرفت نامناسبی برخوردار است، توسعه نامتوازن و ناعدالتی‎ها را عوامل مهم در بروز این مشکلات و خلاءها دانست.

به گفته رضایی حضور دو جمعیت شهری و عشایری در چهارمحال و بختیاری و موقعیت آن بین دو قطب بزرگ کشور یعنی خوزستان و اصفهان نقش مهمی در سرعت بخشی به روند توسعه‌ای این استان دارد.

وی با بیان اینکه شیرعلی مردان خان در زمان شاه، شهرکرد را به یک حکومت اسلامی تبدیل کرده بود، تصریح کرد: مبارزات و نبرد بی وقفه این مرد بزرگ با حکومت ستم شاهی بی بدیل و تحسین برانگیز است.

رضایی بر ضرورت راه اندازی موزه تاریخی ویژه معرفی دستاوردها و آثار و مفاخر این استان تاکید کرد و گفت: راه اندازی موزه‏ای اختصاصی با عنوان معرفی مفاخر این استان یک امر بسیار ضروری است هر چند که انتظار میرفت زودتر این اقدام صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N505090