سفیر ایران در باکو: هدف از تشکیل ائتلاف علیه داعش، فریب افکار عمومی است

ايران,جمهوري آذربايجان,داعش

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان، اقدام آمریکا برای تشکیل ائتلاف علیه داعش را اقدامی برای فریب افکار عمومی خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن پاک‌آیین در گفت‌وگو با خبرگزاری ترند گفت: در این ائتلاف قرار است با پدیده‌ای مبارزه شود که آمریکا خود، آن را خلق کرده و در تجهیز و حمایت مالی آن نقش اول را داشته است.

وی افزود: مردم دنیا فراموش نکرده‌اند که چندین بار کنگره‌ آمریکا کمک مالی به گروه داعش و دیگر گروه های تکفیری را تصویب کرده بود.

پاک آیین درخصوص مشارکت ایران در طرح ائتلاف علیه داعش با تاکید بر اینکه واشنگتن در مبارزه با تروریسم صداقت نداشته و به دنبال نشست‌های نمایشی است، گفت: ما بطور واقعی مخالف تروریسم هستیم و طبیعی است که در این قبیل نمایش‌ها شرکت نکنیم و مخالفت ایران با حضور در چنین ائتلافی قبلا نیز اعلام شده بود.

سفیر ایران از سوریه و عراق به عنوان کشورهائی که در سال‌های اخیر به طور جدی و مستمر با تروریسم مبارزه کرده‌اند، یاد کرد و ادامه داد: این دو کشور می‌بایست رهبریت ائتلاف جهانی برای مبارزه با داعش را به عهده بگیرند.

پاک آیین افزود: آمریکا و هم پیمانانش به دنبال ایجاد فتنه ای دیگر در عراق و سوریه هستند و جنگ با داعش فقط بهانه ای برای ایجاد جنگ شیعه و سنی و جنگ‌های قومی و قبیله ای در بین مسلمانان منطقه است.

انتهای پیام

کد N504599