3000 مهاجر غیرقانونی در سال جاری میلادی جان خود را از دست داده‌اند

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که طی سال جاری میلادی حدود 3000 مهاجر غیرقانونی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که حدود 3000 مهاجر غیرقانونی در سال جاری میلادی جان خود را از دست داده‌اند و حدود 500 تن مفقود شده‌اند که احتمالا قاچاقچیان هفته گذشته کشتی را که این افراد در آن بودند، غرق کرده باشند.

به گزارش سازمان مذکور این تعداد مهاجران در دریای مدیترانه و در حالی که به سمت سواحل اروپایی می‌رفتند، جان خود را از دست دادند.

بیشتر مواقع مهاجران از قایق‌های کوچکی که عمر آن‌ها حدود 20 سال است استفاده می‌کنند و قربانی قاچاقچیانی می‌شوند که بیشتر مواقع آن‌ها را در میان دریا رها می‌کنند تا به تنهایی با سرنوشت خود مواجه شوند.

به گزارش سازمان مهاجرت مفقود شدن 500 تن پس از آنکه قاچاقچیان کشتی آن‌ها را غرق کردند، یکی از بدترین و شنیع‌ترین رخدادها بود و می‌توان آن را جنایت جمعی به حساب آورد.

این کشتی که روز پنجشنبه گذشته بندر الاسکندریه را به سمت سواحل ایتالیا ترک کرده و در آن چندین خانواده فلسطینی که در العریش مصر زندگی می‌کردند و همچنین چندین خانواده سوری، سودانی و مصری حضور داشتند با کشتی دیگری برخورد کرد که احتمال داده می‌شود کشتی قاچاقچیان باشد.

دو فلسطینی که کشتی باربری ایتالیایی آن‌ها را نجات داد تاکید کردند که قاچاقچیان عمدا کشتی آن‌ها را که حامل 500 تن بوده، غرق کردند.

سخنگوی نیروی دریایی لیبی نیز اعلام کرد کشتی که حامل 250 مهاجر و در حال رفتن به سمت سواحل اروپا بود عصر یکشنبه در نزدیکی سواحل لیبی غرق شد.

انتهای پیام

کد N504578