در دیدار معاون وزیر خارجه جمهوری چک

امیرعبداللهیان:مبارزه با تروریسم و افراط گرائی باید حقیقی و واقعی باشد

حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه

تلاپا، معاون وزیر خارجه جمهوری چک که برای انجام گفت‌وگو و رایزنی های سیاسی در تهران بسر می برد با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، معاون وزیر خارجه جمهوری چک با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم تهدیدات در محیط پیرامونی، یک کشور باثبات در قلب خاورمیانه و دارای ظرفیت های بالائی است و جمهوری چک برای ارتقای روابط در زمینه های مختلف و کمک به تقویت روندهای سیاسی در منطقه خواهان انجام گفت‌وگو و رایزنی با جمهوری اسلامی ایران می باشد.

وی با ابراز نگرانی از افزایش افراط گرائی و تروریسم در منطقه گفت: تهدیدات ناشی از تروریسم و افراط گرائی در خاورمیانه، لزوم هماهنگی و همکاری بیشتر جامعه بین المللی و اقدام مشترک برای مبارزه با این پدیده را مضاعف ساخته است.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: ما همواره تاکید داشته ایم که مبارزه با تروریسم و افراط گرائی می بایست یک مبارزه حقیقی و واقعی و بر اساس حقوق و موازین بین المللی باشد و به صورت ابزاری و گزینشی به این مسئله نگاه نشود.

حسین امیرعبداللهیان همچنین بر اهمیت رایزنی و تبادل نظر با طرفهای منطقه ای و بین المللی برای دستیابی به همکاری مشترک بمنظور حل مسائل منطقه تاکید نمود.

وی با اشاره به اهمیت منطقه خاورمیانه برای اقتصاد و سیاست جهانی افزود: امنیت و ثبات در این منطقه به لحاظ ظرفیت های بالائی که دارد به نفع جامعه جهانی می باشد و لازم است کشورها در قبال تحولات جاری مسئولانه رفتار نمایند.

انتهای پیام

کد N503150