کاخ سفید همچنان به دنبال ائتلافی برای جنگ در خاورمیانه

کاخ سفید اعلام کرده به دنبال کشورهایی است که تمایل دارند نیروهایی را برای مقابله با داعش در عراق و سوریه اعزام کنند اما هنوز برای مشخص کردن این کشورها بسیار زود است.

کاخ سفید اعلام کرده به دنبال کشورهایی است که تمایل دارند نیروهایی را برای مقابله با داعش در عراق و سوریه اعزام کنند اما هنوز برای مشخص کردن این کشورها بسیار زود است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دنیس مک دونو، رئیس دفتر کاخ سفید به این مساله اشاره کرد که وزارت امور خارجه آمریکا در روزهای آتی نام متحدانش را که می‌خواهند نیروی زمینی برای مقابله با داعش به عراق و سوریه اعزام کنند، اعلام خواهد کرد؛ اقدامی که آمریکا قصد انجام آن را ندارد.

وی ادامه داد، پرسنل آمریکایی برای تجهیز و آموزش نیروهای عراقی و مخالفان میانه‌روی سوری اعزام خواهند شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که آمریکا به حملات هوایی خود علیه مواضع داعش ادامه می‌دهد و ائتلافی بین‌المللی را برای تضعیف و از میان بردن این گروه تروریستی ایجاد خواهد کرد.

تصمیم آمریکا برای اعزام سرباز به خاورمیانه با مخالفت شدید مردمی مواجه است و همین امر باعث شده تا اوباما قصدی برای انجام این کار نداشته باشد.

رئیس دفتر کاخ سفید مکررا در صحبت‌هایش از نام بردن کشورهایی که قصد اعزام نیروی زمینی به منطقه را دارند، امتناع کرده و در جریان مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی گفت: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در روزهای آینده درباره اینکه چه کشورهایی می‌خواهند به خاورمیانه نیروی زمینی اعزام کنند، بحث خواهد کرد.

نشست امروز (دوشنبه) پاری، فرانسه درباره یافتن یک استراتژی علیه داعش در عراق است. بسیاری از کشورهای عربی نیز پیشنهاد داده‌اند تا در حملات هوایی علیه داعش فعال باشند.

رئیس دفتر کاخ سفید همچنین در مصاحبه دیگری با شبکه خبری فاکس نیوز از ایده آموزشی و مسلح کردن مخالفان میانه‌روی سوری حمایت کرد و گفت: از آنجا که ایالات متحده هیچ سربازی را به منطقه اعزام نمی‌کند، ما باید مطمئن شویم که سوری‌ها می‌توانند به مقابله با داعش بپردازند.

وزیر امور خارجه آمریکا قرار است در کمیته‌های کنگره در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گزارش دهد. چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا نیز روز سه شنبه در کمیته نیروهای مسلح سنا خطابه‌ای ایراد خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N503099