علاوی: العبادی مشکلات عراق را درک می‌کند

عراق,نخست‌وزير عراق

نخست وزیر اسبق عراق با تائید پست نخست وزیری حیدر العبادی اعلام کرد که العبادی به خوبی مشکلات کشور را درک می‌کند و نسبت به حل آن‌ها حسن نیت دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه اعلام کرد: ما کاملا بر این باوریم که حیدر العبادی به خوبی مشکلات کشور را می‌فهمد و نسبت به حل آن‌ها حسن نیت دارد.

وی تاکید کرد: اگر العبادی همین شیوه مسالمت آمیز را در پیش گیرد تا پایان در کنار وی خواهیم ایستاد.

علاوی افزود: آنچه که العبادی به آن نیاز دارد ایجاد یک جغرافیای سیاسی جدید است که میان مردم هیچ تفاوتی قائل نشود.

وی تاکید کرد: ما مردم را به خاطر مذهب، دین و یا اعتقادات‌شان از حقوق قانونی و مشروع خود محروم نخواهیم کرد.

وی در خصوص ارتباطات خود با بعضی از سران سنی مذهب اظهار کرد که با بسیاری از آن‌ها صحبت کرده و با آن‌هایی که در دولت پیشین مورد توجه قرار نگرفتند روابط بسیار خوبی برقرار کرده است.

علاوی افزود: من با بعضی از آن‌ها گفت‌وگوهای مداومی داشته‌ام و گروهی از آن‌ها نامه‌ای به نخست وزیر فرستاده‌اند که این مساله به خوبی نشان می‌دهد آن‌ها جزو جدایی‌ناپذیر از روند سیاسی کشور به شمار می‌روند.

علاوی از دولت خواست تا قدرت را به استان‌های کشور بازگرداند به خواسته‌های مخالفان سنی که در سال 2013 میلادی دست به تظاهرات مسالمت آمیز زدند، توجه کند.

علاوی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای برآورده‌ کردن نیازهای مردم کشور افزود: مساله اصلی آن است که تمام مردم به طور یکسان از حقوق قانونی برخوردار باشند.

انتهای پیام

کد N503069