یک کارشناس حوزه مسجد:

آتش‌زدن مسجدالاقصی هویت ضددینی اسرائیل را آشکار ساخت

رژيم صهيونيستي,اسراييل,مسجد

یک کارشناس حوزه مسجد گفت: آتش‌زدن مسجد الاقصی هویت ضد دینی رژیم اشغالگر قدس را به خوبی نمایان کرد.

یک کارشناس حوزه مسجد گفت: آتش‌زدن مسجد الاقصی هویت ضد دینی رژیم اشغالگر قدس را به خوبی نمایان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی موسوی خرم آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره وظایف مسلمانان در قبال مسجد الاقصی و قبه الصخره اظهار کرد: مسجد الاقصی و قبه الصخره از مکان‌های مقدس مسلمانان به شمار می‌روند که تکریم آن‌ها بر هر مسلمانی واجب است.

وی با اشاره به اشغال این دو مکان مقدس توسط رژیم صهیونیستی بیان کرد: امروز متاسفانه این دو مکان مقدس تحت سیطره صهیونیست‌های جنایتکار است و مسلمانان از همین رو وظیفه دارند که نهایت تلاش خود را برای آزادی این دو مکان مقدس انجام دهند.

این کارشناس حوزه مسجد با بیان این‌که «مسجد الاقصی و قبه الصخره برای مسلمانان و تمامی ادیان الهی از اهمیت فراوانی برخوردار است» تصریح کرد: مسجد الاقصی و قبه الصخره با توجه به حضور پربرکت انبیا و اولیای الهی از اهمیت خاصی برای پیروان ادیان الهی برخوردار است و هتک حرمت به این مکان مقدس توهین به شعائر الهی تلقی می‌شود.

موسوی خرم‌آبادی به حادثه آتش سوزی مسجد الاقصی در 40 سال گذشته اشاره و اظهار کرد: آتش سوزی مسجد الاقصی به دست صهیونیست‌های جنایتکار هویت ضد دینی آن‌ها را به رخ جهانیان کشید و به عنوان لکه ننگی تا پایان عمر نحسشان بر پیشانی آن‌ها وجود خواهد داشت.

وی در خصوص جنایات اخیر صهیونیست‌ها هم گفت: جنایات اخیر صهیونیست‌ها در کشتار کودکان و تخریب خانه‌های مردم آن‌ها را نزد افکار عمومی جهان رسوا کرد.

این کارشناس حوزه مسجد به راهپیمایی‌های اعتراضی در اقصی نقاط جهان علیه رژیم صهیونیستی اشاره و خاطرنشان کرد: اعتراض به وحشی‌گری اسرائیلی‌ها تنها منحصر به سرزمین‌های اسلامی نمی‌شود و مردمان سرزمین‌های غیر مسلمان در غرب اروپا و آمریکا نیز با برپایی تجمع‌های اعتراض آمیز انزجار خود را از رژیم صهیونیستی نشان دادند.

موسوی خرم آبادی وحدت را مهم‌ترین خواسته علمای اسلام از مسلمانان دانست و بیان کرد: علمای دنیای اسلام با هر طرز تفکری به دنبال وحدت میان مسلمانان بوده و خواستار حفظ وحدت در میان جامعه اسلامی نیز هستند.

وی حضور گروه‌هایی مانند داعش در منطقه را حاصل اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی ارزیابی و عنوان کرد: حضور گروهک داعش در منطقه حاصل فتنه اندوزی‌های آمریکا و رژیم صهیونسیتی است که قصد ایجاد فاصله در میان مسلمانان را دارد.

این کارشناس حوزه مسجد گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره نماد وحدت و یکدلی در جامعه اسلامی بوده است و دشمنان دنیای اسلام به همین دلیل به دنبال نابودی جمهوری اسلامی هستند.

انتهای پیام

کد N502828