ظریف: بخش‌های نظارتی باید بتوانند بدون نگرانی نظرات خود را بیان کنند هرچند با نظر وزیر مخالف باشد

ایرنا نوشت:

وزیر امورخارجه در مراسم معارفه مصطفی حائری فومنی به عنوان دستیار ویژه وزیر خارجه در امور نظارتی گفت: بخش‌های نظارتی وزارت امور خارجه باید فضایی را ایجاد کنند که کارشناسان بدون هیچگونه نگرانی قادر به بیان نظرات کارشناسی و مستدل خود باشند.

به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امورخارجه، محمدجواد ظریف در این مراسم، تقویت اعتماد به نفس مدیران و کارشناسان در ارائه نظر کارشناسی را مهم دانست و گفت: بخش‌های نظارتی وزارت امور خارجه باید فضایی را ایجاد کنند که کارشناسان بدون هیچگونه نگرانی بتوانند نظرات کارشناسی و مستدل خود را هر چند که با نظر وزیر مخالف باشد به راحتی بیان کنند.

ظریف با اشاره به جایگاه رفیع نظارت و ارزیابی در وزارت امور خارجه، نقش مهم بخش‌های نظارتی در زمینه حسن اجرای قوانین و مقررات، افزایش بهره‌وری، شناسایی نیروهای مستعد و توانمند و کاهش بروز تخلفات اداری در دستگاه را یادآور شد و بر ضرورت تقویت این بخش تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به نگاه روشن حجت‌الاسلام فومنی و سابقه موفق مدیریتی وی، برای ایشان در مسوولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

فومنی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزیر امور خارجه، تداوم خدمت به کارکنان این وزارتخانه را که قریب به نیمی از آن‌ها ایثارگر می‌باشند، افتخاری برای خود دانست.

وی با اشاره به اهتمام جدی بخش نظارتی وزارت خارجه به اجرای منویات مقام معظم رهبری در سیاست خارجی، تلاش برای افزایش کارآمدی بخش‌های نظارتی از طریق بازتعریف وظایف آن‌ها، آسیب‌شناسی عملکرد گذشته، استفاده از شیوه‌های علمی ارزشیابی و بازرسی، تقویت فرهنگ پاسخگویی و شفافیت در انجام امور و استفاده از خرد جمعی را از جمله برنامه‌های خود اعلام کرد.

مراسم معارفه حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی حائری فومنی به عنوان دستیار ویژه وزیر در امور نظارتی با حضور وزیر امور خارجه، معاونین و مدیران ارشد دستگاه سیاست خارجی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی حائری فومنی از دیپلمات‌های باسابقه وزارت امورخارجه است که سمت‌هایی چون سفیر ایران در امارات، مدیرکل خلیج فارس، مشاور وزیر، مشاور استاندار گیلان در امور ایرانیان خارج از کشور را در کارنامه کاری خود دارد.

 

45503

کد N502425