رییس شورای روابط خارجی آمریکا: اوباما برای موفقیت در عراق به ایران نیازمند است

ايران,آمريكا,اوباما,داعش

رییس شورای روابط خارجی آمریکا گفت: دولت باراک اوباما برای موفقیت در برابر داعش نیازمند کشورهای منطقه شامل ایران و روسیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریچارد هاس، رییس شورای روابط خارجی آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی این شورا در مورد تلاش‌های دولت اوباما برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی جهت مبارزه با نیروهای داعش گفت: هدف رییس‌جمهور برای نابودی داعش غیرواقعی است و تمرکز او بر همکاری با مخالفان سوری جای شک و تردید است.

رییس شورای روابط خارجی آمریکا افزود: برای ایجاد ظرفیتی که بتوان از طریق آن داعش را در عراق و سوریه نابود کرد، دولت نیازمند تمام کشورهای سنی عرب در منطقه به علاوه ایران و روسیه است.

ریچارد هاس تاکید کرد:‌ ما بدون شک علاوه بر کشورهای سنی عرب به ایران و روسیه نیز نیازمندیم. ممکن است لازم باشد که هماهنگی‌هایی را انجام دهیم تا بتوانیم بر داعش تمرکز کنیم. این هماهنگی‌ها می‌تواند به درک تاکتیکی با دولت بشاراسد، رییس‌جمهور سوریه اگر چه به صورت مشروط مربوط باشد. ما هم‌چنین نیازمند گروهی هستیم که علاوه بر دولت‌های سنی روسیه و ایران نیز در آن حضور داشته باشند.

او ادامه داد: من فکر نمی‌کنم که ایران و روسیه با تمام چیزهایی که ما می‌خواهیم در عراق و سوریه انجام دهیم مخالف باشند چون منافع مشترکی در نابودی داعش دارند.

رییس شورای روابط خارجه‌ی آمریکا یادآور شد: ایران تاکنون سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در عراق داشته و جمعیت زیادی از مردم روسیه را مسلمانان تشکیل می‌دهند. بنابراین آن‌ها خواستار دیدن افراط‌گرایی و اختلافات فرقه‌یی در جامعه اسلام نیستند.

انتهای پیام

کد N502316