حسینی‌بوشهری:

دشمنان برای مهد کودک‌ها هم برنامه دارند

حوزه علميه,حسيني بوشهري

مدیر حوزه‎های علمیه کشور با اشاره به تهاجم بی‌سابقه دشمنان علیه مبانی فکری و دینی نسل جوان کشور، گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب حتی از مهد کودک‌ها نیز ناامید نیستند چه رسد به دبیرستان و دانشگاه‌ها، از این رو باید دبستان‌ها و دبیرستان‌ها را بیش از پیش دریابیم.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور با اشاره به تهاجم بی‌سابقه دشمنان علیه مبانی فکری و دینی نسل جوان کشور، گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب حتی از مهد کودک‌ها نیز ناامید نیستند چه رسد به دبیرستان و دانشگاه‌ها، از این رو باید دبستان‌ها و دبیرستان‌ها را بیش از پیش دریابیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‎الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار با اعضای ستاد همکاری‎های حوزه و آموزش و پرورش گفت: امروز یک فرصت طلایی و استثنایی برای توسعه فعالیت‎های حوزه و آموزش و پرورش است که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: امروز خداوند حجت را برای ما تمام کرده است و باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم؛ خوشبختانه این نظام و این کشور زیر سایه ولایت فقیه در امن و آرامش است و فعالیت‏‌های فرهنگی و دینی همیشه با حمایت همراه است و باید از دیدگاه خیراندیش و دلسوزانه رهبری در این زمینه‎ها استفاده کنیم.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور، تصریح کرد: اعتقاد داریم که حوزه و آموزش و پرورش می‎توانند با هم‎افزایی و استفاده از ظرفیت‎های نیروی انسانی و ستادی خود ظرفیت‎های جدیدی در کشور بخصوص در این حوزه‎ها ایجاد کنند.

وی گفت: حوزه علمیه امروز با همه توان و ظرفیت‎های خود آماده فعالیت در این عرصه است و امیدواریم که آموزش و پرورش و نهادهای فعال در این عرصه با تمام توان از کار مشترک برای رسیدن به هدف متعالی که در پیش داریم حمایت کنند.

حسینی بوشهری افزود: طرح‎های مختلفی به تصویب این ستاد رسیده است که باید همگی به خوبی اجرا شود زیرا این طرح‎ها با توجه به نیازسنجی‎های مختلف تدوین شده است.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور گفت: حوزه علمیه از هر طرح همکاری که به توسعه و ترویج فرهنگ دینی در سطح جامعه ختم شود حمایت خواهد کرد؛ این ستاد باید هرسال طرح‎های مبتکرانه‎ای برای توسعه فعالیت‏‌ها در بدنه نظام آموزشی پایه کشور داشته باشد.

وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که دشمنان از کودکان ما نمی‎گذرند، چه برسد به دانشگاه‎های ما؛ آنها برای همه سنین در این کشور برنامه دارند و به دنبال تخریب ذهن آنها هستند؛ پس باید ابتدا مدارس را پوشش دهیم و کودکان را در مقابل هجمه‎های آنان در امان قرار دهیم.

وی افزود: باید در سطح دبستان و دبیرستان فعالیت خود را افزایش دهیم و برنامه‎ریزی خود را توسعه دهیم که اگر در همان پایه‎های اول آموزش‎ها درست باشد تا سنین بالاتر نیز این فرهنگ مذهبی و دینی در ذهن و روح جوانان ما نهادینه می‎شود.

حسینی‌بوشهری اظهار کرد: ما باید باور داشته باشیم که همین طرح‎ها را برای کسانی اجرا می‎کنیم که قطعاً در آینده از بین آنها، مدیران نظام انتخاب خواهند شد؛ به همین دلیل باید همه ظرفیت‎های خود را فعال کنیم؛ باید بدانیم که فرصت‎ها اندک است و باید از فرصتی برای توسعه فعالیت‎ها و کار استفاده کرد.

انتهای پیام

کد N502278