رئیس دفتر رهبری: آمریکا گیج است

ايران و آمريكا,حجت‌الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني,رئيس دفتر مقام معظم رهبري

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در خاکریز اول مبارزه با تروریسم است، صحبت‌های متناقض آمریکایی‌ها درباره داعش را بی‌اهمیت دانست.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در گفت‌وگو با «ابنا» در پاسخ به سؤالی درباره اظهارت اخیر کیسینجر مبنی بر اینکه ایران از داعش خطرناک‌تر است و نیز موضع رسمی دولت آمریکا که در تناقض با سخن کیسینجر، ایران را در فهرست کشورهایی قرار داده است که با همکاری آنها علیه داعش اقدام کند، گفت: اصلا به این حرف‌ها اهمیت ندهید. آمریکایی‌ها گیج هستند و خودشان هم نمی‌دانند چه می‌گویند.

وی ادامه داد: اکنون همه می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران در خاکریز اول مبارزه با تروریسم است و در این راه، از همه چیز خود می‌گذرد زیرا جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم است و طی این سی و چند سال بعد از پیروزی انقلاب، شهدا و خسارات زیادی را از ناحیه ترور متحمل شده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به اتفاقاتی که در یمن، پاکستان، بحرین و سایر کشورهای اسلامی در حال رخ دادن است، آینده بیداری اسلامی را در منطقه چگونه می‌بینید، اظهار کرد: آقا که کلمات ایشان برجسته و فرمایشات ایشان استراتژیک است در این‌باره فرمودند "گرچه به‌ظاهر بیداری اسلامی را متوقف کردند ولی این حرکت هرگز متوقف نخواهد شد". یک نمونه از صدق فرمایش رهبری، یمن است.

محمدی گلپایگانی با اشاره به حرکت اخیر حوثی‌های یمن گفت: چه کسی فکر می‌کرد آقای سید عبدالملک این چنین قدرتی داشته باشد و بتواند میلیون‌ها نفر را جلب و جذب کند و الان این حرکت بزرگ را در یمن رهبری کند؟ این ناشی از همان بیداری اسلامی است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آینده حرکات تکفیری‌ها در جهان اسلام را چگونه می‌بینید، خاطرنشان کرد: بسیار روشن است؛ إن الباطل کان زهوقا.

رئیس دفتر رهبر انقلاب همچنین درباره برگزاری همایش بین‌المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین یادآور شد: این یک ضرورت است که جمهوری اسلامی ایران آن را احساس کرده است؛ لذا مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی متصدی این کار شده است. این اجلاس، شروع خوبی بود و با استقبال خوب علماء مواجه شد. انتظار آن را داریم که در دوره‌های بعدی با حضور تعداد بیشتری از علماء برگزار شودد.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: خطرات زیادی امروز مسلمانان جهان را تهدید می‌کند؛ مانند خطر تکفیری‌ها که بسیار جدی است و مطمئنا اینها آلت دست رژیم صهیونیستی هستند. بنابراین لازم است که تضارب آرایی انجام شود و علمای اسلام هر کدام در منطقه خود روشنگری‌هایی انجام بدهند و این تبادل افکار را به مسلمانان منتقل کنند. این کار در تغییر افکار مسلمانان و رفع این احساس خطر جدی که وجود دارد، بسیار موثر است.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون مهم‌ترین ضرورت برای جمهور امت اسلامی، اتحاد و یکپارچگی و یک‌زبانی در برابر دشمنان مشترک است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت جسمانی مقام معظم رهبری نیز گفت: هیچ نگران نباشید؛ هیچ نگران نباشید. فقط از خداوند می‌خواهیم که به ایشان شفای عاجل بدهد.

انتهای پیام

کد N501783