عضو هیأت رئیسه مجلس مطرح کرد

احتمال معرفی نجفی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم

مجلس شوراي اسلامي,محمدعلي نجفي

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بنا دارد از مهلت سه‌ماهه قانونی خود برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم استفاده کند، پیش بینی کرد که محمدعلی نجفی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت معرفی شود.

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: دولت قانونا برای معرفی وزیر علوم جدید سه ماه فرصت دارد و پیش از این هم معاون پارلمانی وزارت علوم گفته بود که از مهلت سه ماهه استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در هفته آینده تصریح کرد: عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم پیش از آغاز به کار دانشگاه‌ها مشکلی را در برنامه‌ریزی به وجود نخواهد آورد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: زمانی که آقای فرجی دانا از وزارت علوم رفت از نشر تقویم زمانی، برنامه دانشگاه‌ها ریخته شده بود، برنامه دروس نوشته شده بود و اساتید هم مشخص شده بود لذا مشکل برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها وجود نخواهد داشت.

منادی سفیدان با بیان اینکه دولت احتمالا محمدعلی نجفی را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی خواهد کرد، گفت: آقای نجفی هم سابقه وزارت دارد و هم از اساتید دانشگاه‌ است.

وی درباره اینکه آیا در صورت معرفی نجفی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم، مجلس به او رأی اعتماد خواهد داد یا خیر، اضافه کرد: آقای نجفی پیش از این زمانی که به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد تنها با اختلاف یک رأی به کرسی وزارت نرسید.

انتهای پیام

کد N501472