استفاده از پهپاد برای کنترل مناطق شرقی اوکراین

رئیس‌جمهوری اوکراین به ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا اجازه داد تا از پهپاد برای کنترل نواحی شرقی اوکراین استفاده کنند.

رئیس‌جمهوری اوکراین به ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا اجازه داد تا از پهپاد برای کنترل نواحی شرقی اوکراین استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، این مساله در تماس تلفنی پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین با دیویر بورکهالتر، رئیس جمهوری سوئیس و رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا مطرح شد و پوروشنکو به ناظران این سازمان اجازه داده تا از پهپادها برای کنترل نواحی شرقی اوکراین که هم اکنون تحت کنترل مخالفان اوکراینی است، استفاده کنند.

دو طرف همچنین درباره فعالیت هیات نظارت خاص این سازمان در اوکراین و ضرورت نظارت بر آتش بس در مناطق شرقی این کشور به گفت‌وگو پرداختند و بر افزایش تعداد ناظران و تامین ابزار تکنیکی بهتر برای نظارت و تایید کارها تاکید کردند.

معاون سازمان امنیت و همکاری اروپا پیشتر اعلام کرده بود که پهپادها برای نظارت بر مرز اوکراین و روسیه و آتش بس به دست آمده میان دو طرف درگیر در اوکراین که پنجم سپتامبر 2014 در مینسک، بلاروس مورد توافق قرار گرفت، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این پهپادها توسط کمپانی‌ اتریشی شیبل تامین خواهد د و این کمپانی دو پهپاد S-100 و سیستم فرود، ایستگاه کنترل و شش اپراتور را برای این سازمان تامین می‌کند.

انتهای پیام

کد N501011