در دیدار با ظریف اعلام شد:

مکزیک خواستار افزایش مراودات با ایران است

سیاست خارجی

معاون وزیر امور خارجه مکزیک در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران با بیان اینکه ما ایران را بازیگر مهم در منطقه می دانیم اعلام کرد که کشورش خواستار تداوم گفتگو و رفت و آمد هیئت های دو کشور به پایتخت های یکدیگر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کارلوس ایکاسا ، معاون وزیر امور خارجه مکزیک که به تهران سفر کرده  است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مناسبات تاریخی دو کشور به افزایش رایزنیها و ارتقاء مناسبات طرفین تاکید کرد.

 محمد جواد ظریف با اشاره به مراودات فرهنگی بین دو کشور، تصریح کرد: دو کشور از ظرفیت های زیادی برای افزایش همکاری ها در زمینه های مختلف برخوردارند.

وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان نمونه به قابلیت های ترانزیتی کشورمان اشاره کرد و افزود: مکزیک و سایر کشورها می توانند از طریق ایران به مراوده با کشورهای آسیای میانه بپردازند و بندر چابهار امکان دسترسی به افغانستان و آسیای مرکزی را به خوبی فراهم کرده است.

کارلوس ایکاسا نیز در این دیدار با اشاره به سفر خود به جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مکزیک خواستار روابط خوب با همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران است.

معاون وزیر امور خارجه مکزیک اضافه کرد: ما ایران را بازیگر مهم در منطقه می دانیم و از اینرو خواستار تداوم گفتگو و رفت و آمد هیئت های دو کشور به پایتخت های یکدیگر هستیم.