اوباما و کامرون سربریدن گروگان انگلیسی توسط داعش را محکوم کردند

در واکنش به کشته شدن امدادگر انگلیسی به دست داعش، رئیس‌جمهوری آمریکا به شدت این اقدام تروریستی را محکوم کرد و متعهد شد تا با انگلیس و جامعه بین المللی برای نابودی این گروه تروریستی همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، گروه تروریستی داعش روز شنبه با انتشار ویدئویی سر "دیوید هینز"، امدادگر انگلیسی را که سال گذشته در سوریه به گروگان گرفته شده بود، برید.

یک شبه نظامی داعش نقاب پوش در این ویدئو مدعی شد که این اعدام به تلافی وعده دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس برای پیوستن به ائتلاف آمریکایی ضد داعش انجام می‌شود.

در همین حال باراک اوباما،‌ رئیس جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا به شدت این قتل وحشیانه دیوید هینز، شهروند انگلیس توسط گروه تروریستی داعش را محکوم می‌کند. ما با مردم انگلیس و خانواده آقای هینز ابراز همدردی می‌کنیم.

اوباما افزود: آمریکا شانه به شانه دوست نزدیک و متحدش ایستاده است. ما با انگلیس و ائتلاف جهانی از این منطقه و در سراسر جهان همکاری می‌کنیم تا عاملان این اقدام وحشیانه را به دست عدالت بسپاریم و این گروه تروریستی را تضعیف و نابود کنیم. چرا که تهدیدی علیه کشورهای ما این منطقه و جهان است.

پیشتر نیز گروه داعش دو روزنامه نگار آمریکایی به نام‌های "جیمز فولی" و "استیون ساتلوف" را سربریده بود.

مرد نقاب پوش داعش در این ویدئوی جدید گمان می‌رود که همان قاتل دو روزنامه نگار آمریکایی باشد که در این ویدئو تهدید کرد که یک گروگان انگلیسی دیگر به نام "الان هنینگ" را در صورتی که دیوید کامرون به مبارزه علیه داعش ادامه دهد، سر می‌برد.

نخست‌وزیر دولت ائتلافی انگلیس نیز کشتار دیوید هینز را محکوم کرد و آن را قتلی وحشتناک توصیف کرد که نشان دهنده یک اقدام خالص اهریمنی از سوی داعش است.

وی متعهد شد که هرکاری لازم باشد برای نابودی این قاتلان انجام دهد و اطمینان حاصل کند که آن‌ها به دست عدالت سپرده می‌شوند.

دفتر وزارت امور خارجه انگلیس نیز اعلام کرد که در حال بررسی ویدئوی سربریدن دیوید هینز است تا صحت آن را تایید کند.

انتهای پیام

کد N500912