منابع خبری: داعش گروگان انگلیسی خود را سر برید

داعش,سربریدن,گروگان انگلیسی

تهران- ایرنا - پس از سر بریدن دو خبرنگار امریکایی، گروه تروریستی داعش شب گذشته اعلام کرد که ˈدیوید هینزˈ گروگان انگلیسی خود را هم با همین شیوه به قتل رسانده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، داعش روز شنبه با پخش فیلمی ویدیویی در اینترنت، یکی از اعضای خود را در حالی که مشغول سربریدن دیوید هینر تبعه انگلیس است، نشان داد.

این گروه در توجیه اعدام گروگان انگلیسی اعلام کرده است که این اقدام در واکنش به تصمیم لندن برای شرکت در' ائتلاف شیطانی' و همکاری با واشنگتن علیه داعش صورت می گیرد.

نام این فیلم ویدیویی، 'پیامی به هم پیمانان آمریکا' است که روی سایت ویژه گروه های افراطی پخش شده و دیوید هینز را در حال نشسته و با پوششی نارنجی رنگ نشان می دهد. پشت سر او نیز یک فرد مسلح نقابدار قرار دارد که با در دست داشنن یک چاقو، گروگان انگلیسی را سر می برد.

'دوید هینز'44 ساله ماه مارس سال گذشته توسط گروهک تروریستی داعش در سوریه ربوده شده بود.

این گروه اخیرا جیمز فولی و استیون ساتلاف دو خبرنگار آمریکایی را نیز به شیوه ای مشابه به قتل رساند.

تروریست های داعش که پیش از این فقط در سوریه فعالیت می کردند، از 9 ژوئن (19خرداد) بخش هایی از شمال عراق را به تصرف خود درآورده و تهدید به تجزیه این کشور کرده اند. این گروه در حملات خود در شمال و مرکز عراق، مرتکب جنایت های بی سابقه ای شده است.

ناظران سیاسی، ایجاد و تقویت این گروه را یک توطئه غربی - عربی با همکاری برخی از کشورهای منطقه ارزیابی می کنند که اینک به تهدیدی برای خود کشورهای حامی آن تبدیل شده است.

**مترجمام**1480**1551
کد N500778