داعشی‌ها به فرانسه برگشتند

تسنیم نوشت:

یک نماینده فرانسوی روز گذشته تاکید کرد که حدود ۱۰۰ شبه نظامی که در عراق و سوریه می‌جنگیده‌اند اکنون به خاک فرانسه بازگشته‌اند و نیاز به منابع زیادی برای اتخاذ تدابیر نظارتی و امنیتی به منظور جلوگیری از حملات احتمالی این افراد است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، هزاران تبعه از کشورهای غربی تا کنون برای مشارکت در جنگ عراق و سوریه و پیوستن به گروه های افراطی به این کشورها سفر کرده اند و بازگشت این افراد به کشورهای خود خطر و تهدید امنیتی بزرگی به شمار می رود.
بر اساس این گزارش آمریکا و سایر کشورهای غربی به شدت نگران بازگشت شبه نظامیان خود از عراق و سوریه هستند. سباستین پیتراسانتا نماینده سوسیالیست فرانسوی تاکید کرد که حدود 1000 شهروند فرانسوی به صورت داوطلبانه در جنگ سوریه و عراق شرکت کرده اند و تاکنون حدود 100 نفر از آنها به کشور بازگشته اند.
وی در ادامه تصریح کرد که تعدادی از این افراد اکنون در زندان هستند و سایرین نیز تحت نظارت قضایی قرار دارند. ما شواهدی در اختیار داریم که نشان می دهد تعدادی از آنها قصد انجام حملاتی را داشته اند.
پارلمان فرانسه قصد دارد روز دوشنبه در خصوص قانون جدید مقابله با تروریسم بحث و تبادل نظر کند که بر اساس آن نظارت بر فعالیت ها و اقدامات شبه نظامیانی که از جنگ در کشورهای خارجی بازگشته اند تشدید خواهد شد.
وی در ادامه گفت: وقتی شما مجبور هستید برای زیر نظر گرفتن یک نفر 20 مامور امنیتی را به کار بگیرید با چالش بزرگی در سرویس های امنیتی روبرو خواهید شد. هم اکنون 52 شبه نظامی فرانسوی که به کشور بازگشته اند در زندان به سر می برند.

5252

کد N499252

خواندنی از سراسر وب