کواکبیان قصد کابینه کرد: پیشنهاد وزارت علوم بدهند، جواب منفی نمی دهم ولی کسی با من صحبت نکرده

تسنیم نوشت:

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به انتشار اخباری درباره پیشنهاد مسئولیت وزارت علوم به وی گفت: صحبتی با بنده نشده، اما اگر هم صحبتی شود منعی برای آن نمی‌بینم.

مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دبیرکل حزب مردم‌سالاری در خصوص اینکه آیا برای تصدی وزارت علوم با شما صحبتی شده‌ است؟ گفت: والله با ما کسی در این خصوص صحبت نکرده است. چیزی هم در فیس‌بوک در این زمنیه راه افتاده و ما نمی‌توانیم به این بنده‌های خدا بگوییم این کارها را نکنید. من خودم هم خیلی فیس‌بوکی نیستم.

او در پاسخ به این سوال که اگر این مسئولیت به شما پیشنهاد شود، می‌پذیرید؟ گفت: تصورم این است که ما بالاخره نظام را از خودمان می‌دانیم. اگر پیشنهاد شود، نمی‌شود که آدم جواب منفی بدهد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به سوابق خود در نظام آموزش عالی، گفت: خیلی از لحاظ شخصی مانعی برای این مسئله نمی‌بینم، چون در دو نهاد علمی دانشگاه آزاد و دانشگاه علامه‌طباطبایی عضو هیئت علمی هستم. خودمان هم یک دانشگاه غیردولتی داریم. عضو شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌های غیردولتی هستم. در مجلس هشتم مسئولیت فراکسیون دانشگاهیان را داشتم و در بیش از 80 دانشگاه سخنرانی داشتم، بنابراین آموزش عالی را می‌شناسم.

کواکبیان گفت: اگر واقعا صادقانه بگویم، صحبتی با بنده نشده است، اما اگر هم صحبتی شود، خودمان هم اطلاع‌رسانی می‌کنیم و منعی برای آن نمی‌بینیم.

هفته گذشته یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب در خبری اعلام کرده بود که کواکبیان از جمله گزینه‌های مطرح برای وزارت علوم است.
پس از این خبر در فیس بوک صفحه‌ای باعنوان حامیان کواکبیان برای تصدی وزارت علوم تشکیل شد.

 

23231

 

کد N499026