آلمان و انگلیس در حملات هوایی علیه داعش در سوریه شرکت نمی‌کنند

وزیران امور خارجه آلمان و انگلیس اعلام کردند که برلین و لندن در حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه مشارکت نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان روز پنج‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با فیلیپ هاموند،‌ وزیر امور خارجه انگلیس در برلین گفت: بسیار واضح اعلام می‌کنم که برای شرکت در عملیات‌هایی هوایی در سوریه از ما درخواستی نشده است و ما نیز تمایلی به شرکت در این کمپین نداریم.

فیلیپ هاموند نیز تاکید کرد: انگلیس به صورت کلی از رویکرد آمریکا برای توسعه و تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه دولت اسلامی (داعش) حمایت می‌کند اما با این حال انگلیس در هیچ‌گونه حمله هوایی در سوریه شرکت نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه تاکید کرد: ما در این باره سال گذشته در پارلمان خودمان بحث و رایزنی کردیم و ما در موضع خود بازنگری نخواهیم کرد.

پارلمان انگلیس سال گذشته درخواست دولت دیوید کامرون، نخست‌وزیر دولت ائتلافی این کشور را برای حمله به سوریه نپذیرفت؛ اقدامی که با اعتراض برخی از کشورهای غربی از جمله فرانسه و آمریکا روبرو شد.

انتهای پیام

کد N497550