روایت جانشین دبیرکل حزب الله لبنان درباره عیادت از رهبر انقلاب

جانشین دبیرکل حزب الله,عیادت رهبر

تهران – ایرنا - جانشین دبیر کل حزب الله لبنان که برای شرکت در همایش «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» به ایران سفر کرده بود، به همراه جمعی از علمای جهان اسلام دیروز به عیادت رهبر انقلاب رفتند.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir روزپنجشنبه نوشت :شیخ نعیم قاسم، در حاشیه ی این دیدار از نقش مهم رهبر انقلاب در وحدت جهان اسلام سخن گفته و این که بسیاری از علمای حاضر در این همایش، اعم از شیعه و سنی، مشتاق دیدار ایشان بوده اند.

وی در خصوص این دیدار و حال مقام معظم رهبری گفت: از این دیدار بسیار خوشبخت شدم؛ چرا که من ایشان را در وضع سلامتی بسیار خوبی دیدم. چهره ی همیشه خندان ایشان، باز هم بشاش بود. ایشان با قدرت در جای خود نشسته بودند. از من پرسیدند که حال برادران چطور است؟ من به ایشان پاسخ دادم که همه ی برادران خوب هستند و همگی به شما سلام می رسانند. ایشان از من جویای حال سید حسن نصرالله شدند که ایشان چطور است؟ من عرض کردم که او نیز برای شما آرزوی شفا دارد و جویای حال شما شده و از سلامتی شما مطمئن شده است.

شیخ نعیم قاسم افزود: در هنگام دیدار با ایشان احساس می کردم که روحیه ی ایشان بسیار بالا است و این حال همیشگی ما است که از وجود ایشان قدرت و اراده می گیریم. بطور کلی وضعیت ایشان بسیار خوب بود و با گشاده رویی و حضور ذهن قوی نسبت به افراد و سوابقشان با آن ها برخورد می کردند.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص حساسیت بسیاری از مسلمانان و به ویژه علما نسبت به عمل جراحی رهبر معظم انقلاب حساسیت و دلیل این توجه گفت: توجه علما، دوستداران و مسوولان به سلامتی رهبری طبیعی است؛ چرا که ایشان هم اینک رهبر و نماد هستند و موقعیت مهم و تأثیرگذاری دارند. در واقع در هر زمانی امکان شکل گیری چنین شخصیتی در این سطح و با این عظمت وجود ندارد. به همین دلیل توجه به سلامتی ایشان، برای کسب اطمینان از این است که پیش روی خود رهبری را مشاهده کنند که به تلاش و فعالیت ادامه می دهد.

من از بسیاری از برادران حاضر در گردهمایی علمای مسلمان شنیدم که همگی آن ها -اعم از شیعه و سنی- خواستار دیدار با امام خامنه ای هستند تا از یک طرف از حال ایشان مطمئن شوند و از طرف دیگر چهره ی روحیه بخش ایشان را از نزدیک ببینند و انرژی مضاعفی دریافت کنند.

وی در خصوص بیانات و تاکید حضرت آیت الله خامنه ای که دنیا در حال عبور از یک پیچ تاریخی مهم است و نظم نوینی در حال شکل گیری است واینکه ایشان بر نقش دنیای اسلامی در جهان آینده و ترسیم خطوط تمدن اسلامی تأکید دارند و در این چهارچوب بر بیداری اسلامی، مقاومت، وحدت دنیای اسلام و آرمان فلسطین تأکید مضاعف کرده اند و راه تحقق این نقشه ی فکری در دنیای اسلام گفت: صول امام خامنه ای، اصولی واضح و صریح است و همزمان، آینده را نیز پوشش می دهد. ایشان رهبر امت هستند و به امور روزمره به دیده ی ماندن و توقف در آنها نمی نگرند.

'حتی اگر فشارهای بیرونی همچون کوه، بزرگ و عظیم باشند، ایشان با چشمان خدا می نگرند و آینده را می بینند. هنگامی که از بیداری اسلامی سخن گفتند، از یک حادثه سخن نمی گفتند، بلکه واقعیتی را توصیف می کردند و می خواستند که این واقعیت رشد پیدا کند.'

امروزه تحرکاتی غیرعادی در تمامی کشورهای اسلامی وجود دارد. گذشته از این که کدامیک درست یا غلط است، مسأله ی اساسی این است که چه نظامی برای امت اسلامی مناسب است و کدام اصل به زندگی این امت نظم می بخشد؟ اسلام اساس است و به همین دلیل رهبری تلاش می کنند تا امت را به سمت درست اندیشیدن هدایت کنند و هنگامی که ایشان توجه امت اسلامی را به سمت مسأله ی فلسطین جلب می کنند؛ هر چند که فلسطین در رنج است و مشکلات و گره هایی دارد و در محاصره به سر می برد، ولی رهبری هدف «آزادسازی» را می بینند و تلاش می کنند تا آن را بیان کنند و از امت اسلامی بخواهند تا به آن سمت حرکت کند. این مسأله ای است که به ثمر می نشیند و به امید خدا پیروزی به دست خواهد آمد.

شبک**/1457/ 1917
کد N497384