نماینده مجلس : دولت بهترین عملکرد را در سیاست خارجی دارد

داخلی,صنعت

کرمان - ایرنا - نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت : باید از دولت تقدیر کرد زیرا بهترین عملکرد را در سیاست خارجی داشته است.

به گزارش ایرنا، 'شهباز حسن پور' روز پنجشنبه در نخستین همایش اعطای گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تجلیل از واحدهای تولیدی حامی حقوق مصرف کنندگان استان کرمان، افزود: یکی از اقدامات ارزشمند دولت یازدهم، درایت در زمینه مسایل هسته ای است.

وی بیان کرد : تیم مذاکره کننده قوی ایران با ارایه استدلال های منطقی توانست ندای حق طلبانه ملت ایران را به گوش جهانیان برساند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما با سه چالش هسته ای، منطقه و مسایل اقتصادی مواجه است اظهار کرد: آمریکا و غربی ها امروز نزد همه آزادی خواهان جهان منفور هستند زیرا به آنچه گفتند پایبند نبودند.

رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره سربلند است زیرا به اصول و مسایل مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و خطوط قرمز نظام اسلامی پایبند بوده است.

وی به ناامنی های موجود در دنیا و منطقه خاورمیانه از جمله فعالیت گروه داعش اشاره و تصریح کرد: باید قدر نعمت امنیت در کشور را بدانیم زیرا امروز ایران اسلامی امن ترین کشور منطقه از نظر زمینی، هوایی و دریایی است.

حسن پور به افزایش شمار پروازهای کشور طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: پروازهای عبوری از مرزهای کشورمان به سه برابر افزایش یافته است که علاوه بر ارزآوری، نیاز کشورهای منطقه به ایران اسلامی را ثابت می کند.

وی با بیان اینکه مردم به خاطر کاستی ها و کمبودها نگران نیستند، ادامه داد: آنچه مردم را نگران و ناراحت می کند، بی عدالتی است و یکی از بی عدالتی ها رانت و کاغذبازی اداری است که به وجود آورده ایم.

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس نهم با اشاره به حمایت دولت و مجلس از خودروسازان گفت: مجلس باید چند سال از این طیف حمایت کند و سالانه 18 هزار نفر در جاده ها به دلیل غیر استاندارد بودن خودروها جان خود را از دست می دهند.

وی مالیات های سنگین بر خودروهای وارداتی را از دیگر مشکلات این حوزه برشمرد و تاکید کرد: در برخی موارد باید تصمیم های جهادی گرفته شود و تولید کنندگان بدانند باید در مورد کالاهای خود اقدام اساسی انجام دهند.

حسن پور تصریح کرد: بهترین تعریف را در حمایت از مصرف کننده دین اسلام دارد.

وی گفت: اگر بتوانیم به وارد کنندگان برای ترخیص کالاهای خود کارت سبز بدهیم نتیجه آن همان برقراری عدالت است.ک/2

7433/8154
کد N497205