در جلسه امروز هیئت دولت تصویب شد؛

قیمت خرید تضمینی محصولات باغی در سال ۹۳/ممنوعیت ورود خودروهای خارجی با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی

دولت

قیمت خرید تضمینی محصولات باغی در سال ۱۳۹۳ در جلسه امروز هیئت دولت تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،‌ هیئت دولت روز چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد و اعضای دولت در خصوص مهم‌ترین مسائل روز کشور به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیئت وزیران رسید.

با توجه به ممنوعیت ورود خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی، با تصویب هیئت دولت خودروهایی که بدون توجه به این ممنوعیت وارد گمرکات شده‌اند، مشمول مقررات متروکه قابل عرضه به بازار نمی‌شوند و می‌بایست به خارج از کشور مرجوع شود.

تعدیل جریمه‌های نقدی موضوع قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی، مصوب 1389 از دیگر مصوبات جلسه امروز هیئت دولت بود.

تعیین میزان کمک هزینه(یارانه) قابل پرداخت به مراکز توانبخشی غیردولتی در سال 1393 نیز امروز در هیئت وزیران تصویب شد.

با توجه به تنوع منابع ژنتیکی در کشور و عدم انسجام مدیریت در نحوه دسترسی، بهره برداری و صیانت از آنها و نیز عدم تعیین مالکیت معنوی و ضمانت اجرای لازم برای حفاظت از منابع ژنتیکی کشاورزی و همچنین ضرورت رعایت کنوانسیون‌ها و پروتکل بین‌المللی مربوط به منابع ژنتیکی کشاورزی، هیئت دولت «لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی» را به تصویب رساند.

با تصویب هیئت وزیران، مبلغ اختصاص داده شده بابت تهاتر بدهی‌های قانونی شرکت‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو به اشخاص حقیقی و حقوقی، خصوصی و تعاونی از پنج هزار میلیارد ریال به 25 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز هیئت دولت، آئین نامه اجرایی تبصره(2) بند (ب) ماده (12) قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد بود.

آیین نامه مذکور طی (12) ماده به مسائل زیر پرداخته است:

- ارائه تعاریف لازم

- پیش‌بینی مرجع تعیین اقلام اطلاعاتی ضروری برای دریافت شناسه ملی

- تکالیف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای نحوه ساماندهی پایگاه

- تکالیف اشخاص حقوقی از حیث «ارائه درخواست شناسه ملی»، «داشتن تنها یک شناسه ملی»، «نحوه اعلام تغییر اطلاعات»، «راستی آزمایی اطلاعات»، «چگونگی استفاده از شناسه ملی»

- تکالیف اشخاص به استفاده از شناسه ملی شخص حقوقی هنگام ارائه هرگونه خدمات