پورابراهیمی:

مدیریت سرخابی‌ها برای همه دولت‌ها شیرین است

تيم پرسپوليس,تيم استقلال

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برخی مخالفت‌ها با واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی گفت: دلیل برخی موضع‌گیری‌ها این است که مدیریت دو تیم استقلال و پرسپولیس برای دولت‌ها و مدیران شیرین است و نمی‌خواهند آن را از دست بدهند.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص مباحث موجود درباره واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، گفت: ارزش‌گذاری این دو تیم بر مبنای نام و برند آنهاست.

وی با تاکید بر ارزش استقلال و پرسپولیس بر مبنای نام تجاری، تصریح کرد: این نام تجاری در عین حال کمک می‌کند این دو تیم پس از واگذاری، درآمدزایی داشته باشند به این معنا که اگر این برند به هر کس واگذار شود می‌تواند از محل آن کسب درآمد کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: بنابراین درآمدهایی که برای دو تیم پیش‌بینی می‌شود از محل این نام تجاری به دست می‌آید و آن قیمتی است که سرمایه‌گذار باید برای در اختیار گرفتن استقلال و پرسپولیس بپردازد لذا طراز منفی این دو تیم مبنای تصمیم قرار نمی‌گیرد.

پورابراهیمی در ادامه در خصوص نحوه واگذاری این دو تیم، اظهار کرد: درصدی از این سهام در بورس عرضه شده، کشف قیمت می‌شود و بلوک‌های مربوط به آن سهام واگذار خواهد شد بنابراین هیچ مشکل قانونی برای واگذاری و پس از آن وجود ندارد؛ البته اراده دولت برای این موضوع یکی از بحث‌های قابل توجه است.

این عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس یادآور شد: مدیریت این دو باشگاه از نظر سیاسی برای دولت‌ها شیرین است و چون دوست ندارند از این مدیریت بیرون بیایند همیشه در مقابل آن موضع گرفته و می‌گیرند و تمامی بحث‌های موجود به همین دلیل است.

پورابراهیمی در پایان گفت: البته من شنیده‌ام خود وزیر ورزش گفته که بحث واگذاری را پیگیری کرده و حاضر به همکاری است.

انتهای پیام

کد N495319