آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

اتحاد مسئولان برای پیاده کردن احکام دین در جامعه ضروری است

آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی از مراجع تقلید اتحاد و همدلی مسئولان کشور را لازمه اهتمام جدی برای پیاده کردن احکام دین در جامعه دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، این مرجع تقلید روز سه شنبه در دیدار حجت الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با وی حاکمیت دین و ارزش های اسلام در جامعه را مهم‌ترین وظیفه مسئولان کشور ذکر کرد.

وی مسئولیت وزارت کشور را در راستای پیاده کردن احکام دینی و زمینه سازی برای نشر و ترویج آموزه های اهل بیت عصمت و طهارت بسیار مهم دانست و تاکید کرد: علما و مراجع تقلید با توجه به دلسوزی و دغدغه‌ای که برای توسعه فرهنگ دین دارند نظر و تذکر می دهند و از مسئولان کشور انتظار می‌رود احکام واقعی دین را در جامعه پیاده کنند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: شکل گیری دولت های جدید فرصت بسیار خوبی برای اجرای احکام دینی و اسلامی در جامعه و ارتقای شاخص های رفاهی مردم است؛ بنابراین باید از این فرصت مناسب به بهترین شکل استفاده شود.

صافی‌گلپایگانی گفت: در شرایط کنونی برای رسیدن به مقاصد، نیات دینی و اسلامی ضرورت اتحاد و همدلی مسئولان کشور بیش از پیش احساس می‌شود.

وی در پایان برای موفقیت مسولان کشور در راستای خدمت‌رسانی مناسب به مردم و گسترش فرهنگ دین، دعا و آرزوی موفقیت کرد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین داود نمازی ضمن ابلاغ سلام دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به آیت الله صافی گلپایگانی، گزارشی از فعالیت های چند ماهه دفتر مشاورت وزیر در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات ارائه کرد.

وی پیگیری و رفع دغدغه‌های مراجع عظام تقلید، بزرگان حوزه، ائمه جمعه و جماعات را مهم‌ترین هدف راه اندازی این دفتر ذکر کرد و گفت: از آن جایی که بیشتر نهادهای حاکمیتی به ویژه در استان‌ها زیر نظر وزارت کشور فعالیت می کنند، دغدغه‌ها و مشکلات نخبگان حوزه دین از طریق رایزنی با استانداران کشور مورد پیگیری قرار می گیرد.

مشاور وزیر کشور، از مراجع عظام تقلید به عنوان مرزبانان واقعی دین یاد کرد و افزود: برای ما که شاگرد حوزه و مراجع تقلید هستیم واضح است که این بزرگواران جز اعتلای دین و گسترش فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت دغدغه دیگری ندارند.

انتهای پیام

کد N494767