روزنامه جوان: نیروهای انقلاب برای جذب حداکثری و دفع حداقلی برنامه ندارند

روزنامه جوان در سرمقاله خود نوشت:

 مقام معظم رهبري در خطبه عيد فطر سال 1388 (بعد از فتنه) فرمودند: «راهبرد نظام جذب حداكثري و دفع حداقلي است». نيروهاي انقلاب اسلامي نه تنها براي اجرايي كردن اين راهبرد برنامه‌اي ندارند. بلكه هيچ اشتباه كوچك و بزرگ و توبه‌اي را هم نمي‌پذيرند. هر كس اشتباهي كند يا حرفي بزند كه در چارچوب انقلاب نيست براي هميشه مورد بي‌توجهي خواهد بود و بعضاً نيز به هل دادن آن به بيرون از نظام كمك مي‌شود.

به تعبير ديگر براي نيروهاي انقلاب اسلامي اشتباه ديگران در مقابل نظام هرچند در حد يك جمله آلوده باشد به عنوان آخرين اشتباه فرد تلقي مي‌شود. مثل كسي كه در انبار مهمات كار مي‌كند، اينجا صادق است. در انبار مهمات كسي كه اولين اشتباه را مي‌كند، آخرين اشتباه وي نيز هست چرا كه فرصتي براي اشتباه ديگر ندارد و هم آنجا تمام مي‌شود.

جاذبه در نيروهاي انقلاب كم است بين چهار دسته معاند، مخالف و منتقد و خنثي بعضاً فرقي ديده نمي‌شود يا تفاوت‌ها تشخيص و تفكيك نمي‌شود. نظام جمهوري اسلامي ايران يك نظام مردمي به معني واقعي كلمه است و در زمينه پشتوانه‌اي غير از مردم ندارد، لذا براي جذب حداكثري بايد برنامه‌هاي هوشمندانه طراحي كند . البته اين نقد به نيروهاي انقلاب به معني ترحم به كساني كه به روي نظام شمشير كشيده‌اند نيست بلكه جهت كساني است كه ناآگاه و از مسائل جزئي ناراحت و معمولاً اهل انتقادهاي دائمي و بي‌پايه هستند و كينه عميق نسبت به انقلاب اسلامي ندارند.

 

17302

 

17302

کد N494342