واکنش سفارت ایران در باکو نسبت به برگزاری یک نشست ضد ایرانی

آذربایجان,سفارت ایران

تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن نشست گروهک تجزیه طلب داک در باکو، تاکید کرد: این گروهک فاقد پایگاه مردمی و جایگاه سیاسی و حمایت دولتی بوده و برای خروج از انزوا، نشست هایی از این دست را برگزار می کند.

به گزارش ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، در بخشی از این بیانیه آمده است: در این نشست افراد شناخته شده ای که سالهاست در خدمت اهداف دشمنان مردم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارند، این بار نیز توسعه مناسبات دو کشور دوست و برادر را هدف گرفته و در همسویی با رسانه های صهیونیستی در مسیر تضعیف دوستی دو ملت، به تبلیغ افکار تجزیه طلبانه پرداختند.

این بیانیه گروهک های تجزیه طلب و رسانه های صهیونیستی را به دو لبه قیچی که قصد بریدن حلقه های اتصال دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان را دارند تشبیه کرده و می افزاید: خوشبختانه با هشیاری مردم و درایت مسوولان دو کشور، دسیسه های دشمنان خنثی شده و مناسبات فی مابین مسیر توسعه را ادامه می دهد.

سفارت ایران در این بیانیه تاکید کرده که هتاکی و بی احترامی این گروهک تجزیه طلب به جمهوری اسلامی ایران را برنتابیده و از مجاری دیپلماتیک و راه های قانونی، برخورد حقوقی لازم با کسانی که به ملت بزرگ ایران به خصوص آذربایجانی های غیور این کشور توهین کرده اند را پیگیری خواهد کرد.

در پایان این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران اجازه برگزاری نشست های ضد آذربایجانی را نمی دهد و انتظار دارد مقامات جمهوری آذربایجان نیز برخورد قانونی لازم را با گروهکی که تمامیت ارضی ایران را زیر سووال برده است انجام دهند.

گردهمایی ضد ایرانی گروهک موسوم به کنگره آذربایجانی های جهان روز دوشنبه هفدهم شهریورماه جاری در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد و طرح مطالب موهن و ضد ایرانی از خصوصیات این نشست بود.

سیام(2)**9189**1449
کد N493896