ولایتی: کلمه آپارتاید در مقابل فجایع غزه ناچیز است/مسلمانان در تسلیح مقاومت همت کنند

غزه 93,ولایتی

تهران-ایرنا- «علی اکبر ولایتی» دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، وحدت را تنها رمز موفقیت مسلمین دانست و گفت: یکپارچگی همه فرق و ایستادگی در مقابل دشمنان چه دشمن منطقه ای یعنی رژیم صهیونیستی و چه دشمن جهانی یعنی آمریکا یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (سه شنبه) در همایش بین المللی علمای اسلام در حمایت از فلسطین افزود: امروز در سراسر جهان این حقیقت روشن شده که رژیم صهیونیستی، رژیمی نامشروع و خطرناک است و بسیاری از بزرگان و کارشناسان در سراسر جهان به آن اذعان دارند.

ولایتی گفت: پس از اشغال فلسطین، تلاش اصلی صهیونیست ها این بوده که مساله فلسطین را پایان یافته معرفی کنند و مردم فلسطین را ناموجود بدانند و سرزمین فلسطین را اسرائیل بخوانند و قدس را نه دیگر متعلق به مسلمانان بلکه پایتخت اسرائیل بنامند.

وی ادامه داد: کلیدواژه آپارتاید در مقابل فجایعی که نسبت به فلسطینی ها می شود، وزنی ندارد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: همه شاهد جنایات چند ماه اخیر در حق فلسطینی ها بودیم، در طول حدود 50 روز جنگ، 50 هزار حمله از سوی صهیونیست ها انجام شد.

وی اظهار داشت: سخن اصلی این است که فلسطین مال فلسطینی ها است؛ همانطور که رهبری بارها فرموده اند ما راه حل عادلانه و دموکراتیک را پیشنهاد داده ایم یعنی فلسطینی ها چه آنها که در سرزمین فلسطین حضور دارند و چه آنها که رانده شده اند به سرزمینشان بازگردند و همه اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی در فرآیندی دموکراتیک رأی و نظر خود را نسبت به سرنوشت کشورشان ابراز دارند.

ولایتی با اشاره به شرایط امروز عراق گفت: وظیفه مسلمانان، امروز از سویی حمایت از مردم و مقاومت فلسطین و از سویی دیگر اعلام برائت از رژیم نامشروع و کودک کش صهیونیستی است.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: تنها رمز موفقیت مسلمین وحدت است. وحدت همه فِرَق و ایستادگی در مقابل دشمنان چه دشمن منطقه ای یعنی رژیم صهیونیستی و چه دشمن جهانی یعنی آمریکا.

ولایتی با بیان اینکه تنها چیزی که می تواند از محنت فلسطینی ها بکاهد، این است که قوی باشند و بتوانند از خود دفاع کنند، افزود: مسلمانان باید در تسلیح مقاومت چه در باریکه غزه و چه در کرانه باختری رود اردن همت کنند.

به گزارش ایرنا، این همایش که صبح امروز (سه شنبه) با حضور چهره هایی همچون ابوشریف نماینده جنبش جهاد فلسطین،صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران،خالد قدومی نماینده حماس در تهران،شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان،سردار علی فضلی از فرماندهان ارشد سپاه ،آیت الله جزایزی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری،آیت الله تسخیری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ،علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از علمای اهل سنت و شیعه در محل هتل المپیک تهران برگزار شد.

سیام**9173**1572
کد N493249