ادامه رایزنی ها برای ساخت دو نیروگاه هسته ای ؛ 

وزیر انرژی روسیه با صالحی دیدار کرد / سخنگوی سازمان انرژی اتمی به روسیه می رود

سیاست خارجی

وزیر انرژِی روسیه که به دعوت وزیر نفت کشورمان در تهران به سر می برد امروز با علی اکبر صالحی دیدار و گفتگو کرد . 

به گزارش خبرنگار مهر ، «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه به دعوت بیژن نامدار زنگنه ، وزیر نفت کشورمان به تهران سفر کرده است ، صبح امروز با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیدار و گفتگو کرد .

بر اساس این گزارش، سفر وزیر انرژی روسیه به ایران در راستای همکاری های تجاری دو کشور و کمیسیون انرژی ایران و روسیه است .

وزیر انرژی روسیه در دیدار با صالحی نیز در خصوص موضوعات مورد همکاری دو کشور گفتگو کرد .

بر اساس این گزارش پیش از این اعلام شده بود که علی اکبر صالحی در شهریور ماه به منظور مذاکره درباره همکاریهای ایران و روسیه برای ساخت دو نیروگاه جدید به روسیه سفر خواهد کرد .

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در همین راستا هفته آینده سفری به روسیه داشته است و قرار است کمالوندی در آینده نزدیک نیز مجددا به روسیه سفر کند.

علی اکبر صالحی در جریان رفت و آمدها به روسیه در هفته گذشته با اشاره به سفر معاون سازمان انرژی اتمی ایران به مسکو بیان کرد : در این سفر آخرین مراحل گفت وگوها درزمینه فراهم کردن مقدمات امضای این قرارداد را با طرف های روسی انجام می شود تا پیش از دیدار روسای جمهوری اسلامی ایران و روسیه که در یک ماه آینده در خارج کشور انجام می شود، این قرارداد به امضا برسد.

وی اضافه کرد: همچنین وزیر امورخارجه کشورمان نیز هم اکنون در روسیه حضور دارد و پیگیری ها در زمینه مذاکرات هسته ای با 1+5 و گفت وگوها در مورد ساخت دو نیروگاه جدید هسته ای در بوشهر را با طرف های روسی به طور همزمان انجام می دهد.

صالحی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور روسیه را به عنوان یک همسایه بسیار مهم برای خود می داند.