با تأکید روسای جمهور ایران و قزاقستان:

همکاری‌های ایران و قزاقستان گسترش می‌یابد

ايران,رييس‌جمهور,قزاقستان,حسن روحاني

مذاکرات هیأت‌های عالی رتبه ایران و قزاقستان روز سه‌شنبه با تأکید روسای جمهور دو کشور بر گسترش همه جانبه روابط تهران – آستانه برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس جمهوری اسلامی ایران در این نشست با قدردانی از استقبال گرم دولت قزاقستان از هیأت ایرانی گفت: حضور هیأت بلندپایه اقتصادی و جمعی از کارآفرینان بخش خصوصی ایران در این سفر نشان‌دهنده اراده مصمم ایران برای توسعه روابط تهران – آستانه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی گفت: نتیجه مذاکرات موفق و سازنده وزرا با همتایان خود نشان می‌دهد که دو طرف از اراده لازم برای توسعه همکاری‌ها در بخش‌های مختلف برخوردارند.

رییس‌ جمهوری قزاقستان نیز در این دیدار با ابراز خشنودی از حضور هیأت بلندپایه ایرانی در آستانه گفت: قزاقستان، ایران را به عنوان شریک مطمئن خود در منطقه و دریای خزر می‌شناسد.

نور سلطان نظربایف با ابراز ناخرسندی از حجم کنونی مبادلات کنونی دو کشور گفت: ما باید همه تلاش خود را برای گسترش این همکاری ها و افزایش حجم مبادلات تجاری انجام دهیم.

وی افزود: در مذاکرات خصوصی راجع به مسایل مهمی بویژه در زمینه مشترک همکاری‌های دو کشور گفت‌و گو کردیم و وزارتخانه‌های مربوطه را مأمور پیگیری توافقات نمودیم.

رییس‌ جمهوری قزاقستان پیشنهاد داد که برای گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور خانه تجاری «ایران و قزاقستان» تشکیل شود.

نظربایف در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: من پیوسته به گسترش روابط با ایران اهمیت می‌دهم و خواهان توفیق روزافزون کشورتان هستم.

این خبر تکمیل می‌شود

کد N492992