قوامی: افرادی که در شورای شهر هستند را اصلاح طلب نمی‌دانم

شوراي شهر تهران,اصلاح‌طلبان,اصولگرايان

یک عضو بنیاد باران با بیان این‌که کسانی که با حمایت اصلاح طلبان به شورای شهر راه یافتند، اصلاح طلب واقعی نیستند، اظهار کرد: تغییر رئیس شورای شهر تهران اهمیت چندانی ندارد.

یک عضو بنیاد باران با بیان این‌که کسانی که با حمایت اصلاح طلبان به شورای شهر راه یافتند، اصلاح طلب واقعی نیستند، اظهار کرد: تغییر رئیس شورای شهر تهران اهمیت چندانی ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتخاب مهدی چمران به عنوان رئیس شورای شهر تهران، اظهار کرد: متأسفانه فردی که با حمایت اصلاح طلبان به شورای شهر رفته بود به اصلاح طلبان خیانت کرد و در انتخابات شهردار تهران به قالیباف رأی داد.

وی افزود: شاید اکنون اصولگرایان در شورای شهر اکثریت را داشتند که چمران به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد. اما آن‌چه که مسلم است این است که افراد شاخص اصلاح طلب را برای انتخابات شورای شهر تأیید نکرده است. به نظر من اگر کسانی که اکنون در شورای شهر هستند اصلاح طلب واقعی بودند این‌گونه عمل نمی‌کردند. آنها اصلاح طلب بدلی هستند.

این نماینده مجلس ششم با بیان این‌که در نبود شخصیت‌های قوی اصلاح طلب این اتفاق در شورای شهر افتاد، افزود: کسانی که در حال حاضر در شورای شهر هستند با شعار اصلاح طلبی به شورا رفتند، اما انگیزه و گفتمان اصلاحات را ندارند.

قوامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هنگامی که عبدالله نوری می‌خواست قانون شوراها را اجرا کند، من به وی گفتم ما با این‌کار فقط یک بازو برای حاکمیت ایجاد می کنیم. اکنون شوراها در سراسر کشور مدافع حقوق مردم نیستند، بلکه همراه با قدرت و حاکمیت حرکت می‌کنند. انتخاب چمران به عنوان رئیس شورای شهر نیز بخشی از همین مسأله است. چمران همراه با قدرت است و عده‌ای هم در شورا می‌خواستند همراه با قدرت حرکت کنند.

این عضو بنیاد باران همچنین افزود: از نظر من تغییر رئیس شورای شهر اهمیت چندانی ندارد. من افرادی که در شورای شهر هستند را اصلاح طلب نمی‌دانم و بر این اعتقادم که این تغییر مشکلی برای اصلاح طلبان ایجاد نمی‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این تغییر نمی‌تواند تأثیری بر انتخابات آینده مجلس داشته باشد زیرا تا زمانی ‌که نظارت استصوابی شورای نگهبان وجود دارد شخصیت‌های اصلاح‌طلب اصلی و شاخص مورد تأیید قرار نمی‌گیرند.

انتهای پیام

کد N492732