اعتصاب غذای صدها زندانی سیاسی در مصر

مصر

در حالی که صدها تن از زندانیان سیاسی در مصر دست به اعتصاب غذا زدند، صدها تن دیگر در خارج از زندان‌ها نیز تصمیم گرفتند برای اعلام همبستگی با این زندانیان اعتصاب کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، «جنبش جوانان 6 آوریل» همبستگی کامل خود را با زندانیان سیاسی در «کمپین شکم‌های خالی» اعلام کرد.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد که نظام مصر مسوولیت کامل جان این اعتصاب‌کنندگان چه در داخل و چه در خارج از زندان‌ها را به عهده دارد.

جنبش جوانان 6 آوریل تاکید کرد که نظام کنونی تمام نهادهای کشور را تحت کنترل و تسلط خود درآورده و حامیان خود را در نهادها و وزارتخانه‌ها گماشته است.

جنبش مذکور به کارگیری راه‌حل‌های امنیتی که تمامی مخالفان را می‌کشد و بازداشت می‌کند و شکنجه می‌دهد محکوم و اعلام کرد که قوه قضائیه زیر نظر نظام کنونی کار می‌کند.

این جنبش تاکید کرد که 4000 تن به دلیل مخالفت با نظام کشته و 20 هزار تن دیگر زخمی و بیش از 40 هزار تن بازداشت شده‌اند.

جنبش جوانان 6 آوریل از تمام افرادی که بنا به اتهام‌های سیاسی در زندان‌های مصر در حبس به سر می‌برند، خواست تا به این اعتصاب بپیوندند و دامنه آن را گسترش داده تا ده‌ها هزار تن در «زندان‌های ظلم» در این اعتصاب غذا مشارکت کنند.

انتهای پیام

کد N492577