استقبال رسمی از رییس جمهوری ایران در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان

دولت

حسن روحانی رییس جمهوری صبح سه شنبه به طور رسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان از سوی نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری صبح سه شنبه به طور رسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان از سوی نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان مورد استقبال قرار گرفت.

رییس جمهوری قزاقستان در پای پله‌های کاخ ریاست جمهوری این کشور از دکتر حسن روحانی همتای ایرانی خود استقبال کرد.

روسای جمهوری دو کشور سپس با عبور از فرش قرمز وارد سالن اصلی کاخ شدند که در آن گارد ویژه سبز پوش تشریفات از ساعت‌ها قبل منتظر بودند.

روحانی و آقای نظربایف سپس در جایگاه ویژه قرار گرفتند و پس از اتمام سرودهای رسمی دو کشور، در مقابل دوربین‌های رسانه‌های داخلی و خارجی دست‌های یکدیگر را به نشانه آمادگی برای گشودن فصل نوینی در روابط دو کشور فشردند.

روسای جمهوری دو کشور سپس از گارد ویژه سان دیدند.

پس از انجام این مراسم ویژه تشریفات، دکتر روحانی و آقای نظربایف راهی محل نشست دوجانبه در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان شدند.

مذاکرات مشترک دو هیات عالی رتبه ایران و قزاقستان در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان و انجام مراسم امضای اسناد از دیگر برنامه هایی است که در برنامه فشرده دیدار رسمی دکتر روحانی از آستانه، گنجانده شده است.

گفت و گوی کوتاه روسای جمهوری ایران و قزاقستان و ضیافت ناهار رسمی، عملا پایان بخش برنامه های دیدار صبح سه شنبه دکتر روحانی است.
برنامه های عصر سه شنبه رییس جمهوری نیز از ساعت ۱۵ به وقت محلی ، با شرکت در همایش بازرگان، صاحبان صنایع و کارآفرینان ایران و قزاقستان آغاز می شود.

 نظربایف و روحانی روسای جمهوری قزاقستان و ایران در این همایش سخنرانی خواهند کرد.