همایش سراسری فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس

سیاست داخلی

در این همایش جمعی از فرماندهان، مسئولین،اساتید اخلاق و فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه به سخنرانی در حوزه های نظامی، امنیتی، تربیت و تعالی، فرهنگی و خدماتی پرداختند.

همایش سراسری فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ نوزدهمین همایش دوسالانه فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جوار بارگاه ملکوتی هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

در این همایش به ارزیابی عملکرد، بررسی شیوه ها و تکنیک ها، روزآمد کردن تاکتیک ها در حوزه های گوناگون عملکردی نیروی دریایی سپاه، ساختار سازی، نظام مند کردن عملکرد در سطوح و مقیاس مختلف برای تثبیت و تقویت روند دفاعی در حوزه های مأموریتی، بررسی جایگاه تربیت و تعالی معنوی و برنامه های مرتبط با آن به عنوان یک اصل محوری در نهاد مقدس سپاه، بررسی نقش نیروی دریایی سپاه در توان و قدرت بازدارندگی و ارزیابی راهکارهای عملی برای تثبیت و تقویت این نقش در سطح منطقه ای پرداخته شد.

همچنین در مدت برگزاری این همایش تحلیل مؤلفه های قدرت و نقش هر یک از این مؤلفه ها در صحنه های عینی و میدان های عملیاتی ملموس و پیش بینی شده، تمرکز بر اولویت ها، گسترش ابعاد گوناگون اشراف اطلاعاتی و طبقه بندی واستخراج نتایج لازم از این اطلاعات، توانمندسازی مدیریت و فرماندهی با ارتقای قدرت بازی خوانی و درک معنا و مفهوم هر یک از تحرکات دشمن،توجه به عوامل ارتقای قدرت تحلیل و پیش بینی در حوزه مأموریتی با محوریت استراتژی دریایی سپاه، توجه به راههای گسترش، تحکیم، تثبیت و عمق بخشی به مؤلفه هایی همچون صلابت، ایمان، معنویت، قاطعیت و شدت در برابر دشمنان و رحمت، رأفت و مودت در بین دوستان، همرزمان و همسنگران نیز مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در این همایش جمعی از فرماندهان، مسئولین،اساتید اخلاق و فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه به سخنرانی در حوزه های نظامی، امنیتی، تربیت و تعالی، فرهنگی و خدماتی پرداختند.

تجلیل از خانواده سرداران شهید نیروی دریایی سپاه از دیگر بخش های این همایش بود که به نمایندگی از خانواده سرداران شهید از برادر شهید مهدوی- سردار سربلند نیروی دریایی سپاه- تجلیل و تقدیر شد.

زیارت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع)، مهمترین برنامه معنوی فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس بود.

کد N491880