سردار جزایری: برخورد خشونت آمیز با خواسته‌های مشروع مردم یمن را محکوم می‌کنیم

عراق,سوريه,ستادكل نيروهاي مسلح,سردار جزايري,داعش

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات یمن گفت: آمریکا از اقدامات دوگانه در یمن خودداری کند و به خواسته‌های مشروع مردم این کشور احترام بگذارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی درباره تحولات یمن و ضرورت هوشمندی ملت یمن در قبال توطئه‌های بلوک سلطه بویژه آمریکا در قبال انقلاب و مردم این کشور اظهار داشت:مردم یمن اجازه دخالت بیگانگان در مسائل داخلی کشورشان را به آمریکای‌ها و ارتجاع عرب نمی‌دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره از حق و خواسته‌های مشروع و قانونی ملت‌ها دفاع می‌کند تاکید کرد: هر گونه برخورد خشونت آمیز با مردمی که برخواسته‌های مشروع خود پای فشاری می‌کنند را محکوم می‌کنیم.

جزایری همچنین افزود: امروز امواج بیداری اسلامی فراگیر شده است و استکبار جهانی از طریق اقدامات خشونت آمیز، متوسل شدن به جنایت و تروریسم، اشغال کشورها، جنگ و خونریزی، کودتا و امثال آن قادر نیست برای دراز مدت جلوی خواست مردم را بگیرد.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با اشاره به ظرفیت‌سازی‌های دولت شرور و مزور آمریکا و حامیان منطقه‌ای و غربی آن برای مقابله با اسلام و ترویج تروریسم و خشونت در منطقه تصریح کرد: افکار عمومی جهانیان می‌دانند که پدیده‌های همچون جبهه النصره و داعش و القاعده و سایر گروههای تروریستی منطقه مولود سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و هم پیمانان کاخ سفید هستند که با مأموریت بد‌نام کردن اسلام عزیز و مانع تراشی در راه روی آوردن مردم به اسلام ناب و اسلام هراسی و نیز تضعیف مقاومت منطقه به وجود آمده‌اند. پیروزی غزه نشان داد که مقاومت زنده، پویا و پرقدرت است و از اینگونه موانع مصنوعی عبور می‌کند.

جزایری با اشاره به وضعیت میدانی تحولات عراق و شکست‌های پی در پی داعش در این کشور گفت: دوران حضور بعثی‌های وابسته به رژیم منفور گذشته عراق و جنایتکاران طرفدار صدام معدوم سپری شده است و مردم عراق اجازه قدرت‌گیری مجدد آنها را نخواهند داد.مردم سوریه و عراق ضربات سختی از تروریسم حاکم بر منطقه که با حمایت خارجی‌ها و ارتجاع صورت می‌گیرد را متحمل شده‌اند و در این رویارویی موجود باید به هر شکل ممکن تا آخرین نفس تروریست‌ها را نابود کنند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های مزورانه و شیطانی آمریکا در منطقه و حمایت‌های آشکار و پنهان از تروریست‌ها تصریح کرد: مردم بیدار و مقاوم سوریه و عراق باید به دشمنان خود بخصوص به آمریکاییها تفهیم کنند که به کاخ سفید اجازه نمی‌دهند با دروغ و فریب کاری دست به ایجاد قطب بندی‌های جدید در کشور خود بزنند.

وی در پایان گفت:مردم عراق شامل مذاهب و فرقه و گروه‌ها و اقشار اعم از شیعه و سنی و کرد و ترکمن و سایرین با همه وجود طعم تلخ دخالت‌های آمریکا و انگلیس در کشورشان را در ذائقه دارند و باقی مانده‌های آمریکاییها را از کشورشان بیرون خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N491617