موگابه: اوباما از من می‌ترسد!

ایسنا نوشت:


رئیس جمهوری زیمبابوه با اعلام اینکه بقیه سفید پوستان این کشور باید به انگلیس بازگردند، گفت، در نشست رهبران غربی شرکت داده نمی‌شود چون آن‌ها از وی می‌ترسند!
به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، رابرت موگابه، رئیس جمهوری زیمبابوه مدعی شده که می‌تواند باعث ترس باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا شود و گفته که همین ترس باعث شده تا وی را در نشست‌هایی که رهبران غربی در آن شرکت دارند، دعوت نکنند.

وی یکی از روسای جمهور آفریقایی بود که در نشست ماه گذشته میلادی آفریقا - آمریکا دعوت نشد. آمریکا 12 سال پیش به اتحادیه اروپا و انگلیس در اعمال منع سفر و مسدود کردن دارایی‌های موگابه پیوست. اما موگابه که مکررا به نقض حقوق بشر و تقلب انتخاباتی متهم می‌شود گفته که ترس از وی در پشت این مساله وجود دارد.

وی در خطابه‌ای برای حامیانش گفت، این حمایت شماست که مرا قدرتمند می‌سازد. این حمایت و پشتیبانی شما از من است که باعث می‌شود تا رهبرانی چون اوباما از من بترسند. آن‌ها تمامی رهبران را به این نشست دعوت کردند مگر من را. در گذشته زمانی که در چنین نشست‌هایی شرکت می‌کردیم رهبران غربی ناپدید می‌شدند!

موگابه 90 ساله از تمام نشست‌های بین المللی حذف نشده و همچنان می‌تواند در نشست‌های سازمان ملل حتی اگر در کشوری که سفر به آن برایش ممنوع شده شرکت کند.

رئیس جمهوری زیمبابوه، همچنین سکونت تعدادی از سفیدپوستان در کشورش را محکوم کرد و به آن‌ها گفت که به بریتانیا بازگردند.

حدود 300 کشاورز سفید پوست که 14 سال قبل از حمله به زمین‌هایشان نجات پیدا کردند در بخش کوچکی از زمین‌هایی که مالکیتشان را در اختیار دارند کار می‌کنند.

52261

کد N491113