حکیمی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا:

اصلاح‌طلبان در چینش لیست‌های انتخاباتی خود دقت لازم را داشته باشند

سیاست داخلی

برخی پس از اینکه با لابی‌گری‌های خود به جایگاهی رسیدند از اعتبار و سبد رای یک جریان استفاده می‌کنند اما به جای دنبال کردن مطالبات مجموعه به دنبال تمایلات شخصی خود رفته و به کار جمعی آسیب می‌زنند.

عضو شورای شهر تهران گفت: برخی پس از اینکه با لابی‌گری‌های خود به جایگاهی رسیدند از اعتبار و سبد رای یک جریان استفاده می‌کنند اما به جای دنبال کردن مطالبات مجموعه به دنبال تمایلات شخصی خود رفته و به کار جمعی آسیب می‌زنند.

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به معیارهای لازم در بستن لیست‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس آینده گفت: اصلاح‌طلبان و به طور کلی همه گروه‌های سیاسی باید در چینش لیست‌های انتخاباتی خود دقت لازم را داشته باشند و کسانی که ملتزم به کار جمعی هستند را در لیست‌های خود جای دهند.

وی افزود: متاسفانه فرهنگ کار حزبی در ایران بسیار ضعیف است و کارهای حزبی در کشور ما حالت دوستی و رودربایستی دارد و متاسفانه برخی لابی‌گری‌ها در این میان باعث می‌شود که سر بزنگاه کسانی که کاملا پایبند به ضوابط و معیارها نیستند، جایگاه‌های مهم را به دست بیاورند.

عضو شورای شهر تهران گفت: این افراد پس از اینکه با لابی‌گری‌های خود به جایگاهی رسیدند از اعتبار و سبد رای یک جریان استفاده می‌کنند اما به جای دنبال کردن مطالبات مجموعه به دنبال تمایلات شخصی خود رفته و به کار جمعی آسیب می‌زنند.

وی با تاکید بر اینکه باید کار تشکیلاتی و حزبی بیشتر جدی گرفته شود، گفت: گروه‌ها باید توجه کنند کسانی که پایبند به قوانین و قواعد هستند در لسیت‌های خود قرار دهند. از سوی دیگر تشکیلات و حزبی که افراد را معرفی می‌کنند، باید پس از انتخاب آنها نیز پاسخگو باشند.

حکیمی‌پور با بیان اینکه قبیله‌گرایی‌ها در کارهای حزبی و تشکیلاتی باید خاتمه پیدا کند، گفت: اصلاح‌طلبان باید با اتفاقاتی که در شورای شهر افتاد، امتحان خود را پس داده باشند و بیشتر به کار جمعی ملتزم باشند.

وی افزود: افرادی باید در لیست‌های انتخاباتی جای بگیرند که گذشته و سابقه سیاسی و اجرایی آنها نشان داده باشد که آنها کاملا به آرمان‌های جریان سیاسی که از سوی آن معرفی شده‌اند، پایبندند و به دنبال تمایلات شخصی نیستند.

حکیمی‌پور خاطرنشان کرد: ما تجربیات خوبی را در دوران اخیر کسب کردیم که این باعث شد تشکل‌ها و احزاب در مقابل لیست‌هایی که ارائه می‌دهند پاسخگو باشند و بیش از گذشته به این مساله دقت کنند. در حالی که در گذشته با حالت کدخدامنشی کسانی با حق وتو و به زور افرادی را به لیست‌های انتخاباتی وارد می‌کردند و در پایان پاسخگوی اقدامات آنها نبودند.

کد N490847