شبه‌نظامیان بوکوحرام چند شهر دیگر را در شمال شرق نیجریه تصرف کردند

شبه‌نظامیان گروه بوکوحرام چند شهر دیگر را در سراسر مرز این کشور با کامرون به تصرف خود درآوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، همزمان با سرقت چند قبضه سلاح، کامیون، موتورسیکلت و خودروهای زرهی توسط صدها تن از اعضای بوکوحرام، سربازان ارتش نیجریه پا به فرار گذاشتند.

یکی از سکنه در منطقه میچیکا واقع در شمال شرقی نیجریه گفت، یکی از جنگنده‌های ارتش از راه رسید اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

سربازان ارتش نیجریه همچنین موافق شدند تا شبه‌نظامیان بوکوحرام را در میگوری که مرکز استان بورنو است، بیرون برانند و کمپین نظامی علیه شبه نظامیان راه بیندازند.

سربازان همچنین توانستند تا تعدادی از شبه‌نظامیان را از پای در بیاورند. با این حال شبه‌نظامیان بوکوحرام موفق شدند تعدادی از روستاها وشهرها را در شمال شرق نیجریه به تصرف خود درآورند و تلاش سربازان را در جلوگیری از این شبه نظامیان از میان بردارند.

یکی از ساکنان منطقه گولاک در نیجریه گفت، شبه نظامیان تلاش کردند تا مردم را متقاعد کنند در منطقه بمانند اما ساکنان از بیم جان گریختند.

آژانس مدیریت بحران نیجریه اعلام کرده که قریب به 26 هزار تن از منطقه با ما فرارکرده و به 3 / 1 میلیون نفری پیوسته‌اند که از مه 2013 و همزمان با اعلام وضعیت اضطراری توسط دولت از منازلشان گریخته‌اند.

بوکوحرام هم اکنون چند شهر در سه استان واقع در شمال شرق نیجریه را در اختیار دارد که از مه 2014 در وضعیت نظامی و اضطرار قرار گرفته‌اند.

تصرف این چند شهر توسط بوکوحرام در حالی صورت گرفته که آمریکا اعلام کرده یک برنامه گسترده امنیت مرزی برای نیجریه و همسایگانش برای مقابله با این گروه شبه نظامی انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N490347