نخست وزیر فلسطین: نسبت به پرداخت حقوق کارمندان حماس به ما هشدار داده‌اند

نخست وزیر فلسطین اعلام کرد که "تمام کشورهای جهان" هشدارهایی به دولت وی داده‌اند تا هیچ پولی به کارمندان جنبش حماس در نوار غزه پرداخت نکند.

نخست وزیر فلسطین اعلام کرد که "تمام کشورهای جهان" هشدارهایی به دولت وی داده‌اند تا هیچ پولی به کارمندان جنبش حماس در نوار غزه پرداخت نکند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رامی حمدالله، نخست وزیر فلسطین در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه عنوان داشت: به دولت و بانک‌ها در اراضی فلسطین هشدار داده شده است در صورتی که این پول‌ها به کارمندان دولت سابق حماس در غزه پرداخت شود دولت تحریم خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص نام طرف‌هایی که به دولت وی هشدار داده‌اند، گفت: تمام کشورهای جهان هشدار دادند اگر این پول‌ها به حساب جنبش حماس واریز شود دولت و ملت فلسطین تحریم خواهند شد و هیچ طرفی باقی نمانده که این هشدار را به ما نداده باشد.

حمدالله عنوان داشت: اگر این مساله رخ دهد نظام بانکی فلسطین با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد که اوضاع کلی فلسطین را تهدید می‌کند.

این مقام فلسطینی تصریح کرد: علی رغم تهدیدها من تماس‌های بین‌المللی برای حل این مشکل برقرار ساختم و تقریبا توافقی درخصوص این مساله وجود دارد که یک طرف سومی این پول‌ها را واریز کند و در دوره زمانی آتی گشایشی در این امر حاصل خواهد شد.

وی تاکید کرد: قراردادن کارمندان دولت سابق حماس در فهرست کارمندان تشکیلات خودگردان فلسطین از مهمترین مسائلی است که به دولت اجازه نمی‌دهد در نوار غزه فعالیت کند.

تعداد کارمندان دولت سابق حماس 50 هزار تن برآورد شده است.

انتهای پیام

کد N490309