روحانی در دیدار ایثارگران استان خراسان رضوی:

هیچ ایثارگری خود را فدای هیچ جناحی نخواهد کرد/طلب ایثارگران را پرداخت کردیم

دولت

آنهایی که در غزه به کشتار بچه‌ها می‌پردازند و آنهایی که مردم بیگناه را با تحریک ابرقدرت‌ها و به نام جهاد و اسلام سر می‌برند، امیدشان تنها به همین دنیا و پولی است که بابت جنایات‌شان می‌گیرند.

رییس جمهور تاکید کرد:هیچ ایثارگری، ایثارگری خود را فدای هیچ جناحی نخواهد کرد ولو اینکه علاقه به جناحی هم داشته باشد که البته اشکالی ندارد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار ایثارگران استان خراسان رضوی،خدمت به ایثارگران و خانواده‌های آنان را وظیفه مهم دولت یازدهم دانست و تصریح کرد: ایثارگری یک فرهنگ است؛ فرهنگی که صرفا مخصوص دوران جنگ و جهاد نیست و باید جاودانه بماند.

رییس جمهور گفت: ایثارگران فخر ایران و افتخار همه ایرانیان هستند و همه افتخار ملت و دولت، خدمت اندک ما به شما است هر چند که شما با خدایتان معامله کردید و مگر غیر خدا قادر است پاسخ ایثار شما را بدهد.

وی از ایثارگران کشور به عنوان پاسداران اخلاق، انسانیت و فضایل انسانی نام برد و اظهارداشت: ایثارگر نه برای جناح و حزب که برای آرمان و اهداف بلندش و برای اسلام، عزت و شرف مردم، ایستادگی و مقاومت کرد و هیچ ایثارگری، ایثارگری خود را فدای هیچ جناحی نخواهد کرد ولو اینکه علاقه به جناحی هم داشته باشد که البته اشکالی ندارد.

روحانی افزود: ایثارگر طرفش خدا و بهشت جاودان است، خداوند نعمت بزرگی را به ایثارگران عنایت کرده است.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به فداکاری‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: رزمندگان ما با فداکاری‌ها و تنها با پشتوانه عشق به خاندان رسالت، در برابر تسلیحات پیشرفته دشمنان ایستادند و افتخار برای اسلام، ایران و ایرانی آفریدند.

روحانی تصریح کرد: این ملت تا روزی که این مسیر را انتخاب کرده شکست نمی‌خورد. دشمنان ممکن است فناوری و سلاح‌های مدرنتری داشته باشند که البته دانشمندان ما در این زمینه‌ها نیز قدم‌های بسیار خوبی برداشته اند، اما آنان نمی‌توانند در مقابل قدرت ایمان این ملت بجنگند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه منطقه در آتش ناامنی می‌سوزد، افزود: آنهایی که در غزه به کشتار بچه‌ها می‌پردازند و آنهایی که مردم بیگناه را با تحریک ابرقدرت‌ها و به نام جهاد و اسلام سر می‌برند، امیدشان تنها به همین دنیا و پولی است که بابت جنایات‌شان می‌گیرند.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز تکلیفی که بر دوش ملت ایران است سنگین‌تر شده است، گفت: آن روز ما پیام امام را شنیدیم، اجرا و عمل کردیم و در مسیر جهاد حرکت کردیم و خداوند در دنیا عزت و پیروزی را به ما داد و رزمندگان ما با فداکاری‌های خود، عزت، شرف، شکوه و سربلندی را به دامان این ملت گذاشتند و امروز ما هم همان راه برگزیدیم.

رییس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: امروز هم راه ما در تمام صحنه‌ها، مقاومت و ایستادگی است. آن چیزی که در زندگی مهم است قرب است یعنی نزدیکی به خداوند و این ما هستیم که می‌توانیم به جایی برسیم که فرشته را برای رسیدن به آن جایگاه، توان پرزدن نباشد.

روحانی با تاکید مجدد بر ضرورت رسیدگی بیش از پیش به ایثارگران گفت: قانون جامع ایثارگری و خدمات ایثارگری را با وجود اینکه سال‌ها مانده بود و خاک می‌خورد از قفسه درآوردیم، بوسیدم و خاکهایش را زدودیم و بر سینه گذاشتیم و برای اجرا به دست مجریان سپردیم.

رییس جمهور افزود: برخی از طلب ایثارگران را که سال‌ها مانده بود، پرداخت کردیم و بقیه را هم پرداخت خواهیم کرد و این قانون را به طور کامل اجرا خواهیم کرد.

وی در ابتدای این دیدار نیز مشهد الرضا و هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت علی بن موسی الرضا (ع) را فخر همه ایرانیان دانست و اظهارداشت: وجود، حضور، بیاناتش، سخنانش، مباحثاتش و مناظره هایش برای این مردم پیوسته شفا، امید و پناهگاه بوده است.

رییس جمهور گفت: همه ایثارگری و فداکاری ها در کشور ما، از خاندان رسالت بیت علوی و بیت رضوی است و ما از این خاندان بهره جسته ایم و راه آموخته ایم و به این راه وفادار خواهیم ماند؛ راهی که امام به ما گفت که چگونه در برابر قدرت های بزرگ بایستیم و خم نشویم حتی اگر جان خود را از دست بدهیم.

روحانی افزود: همین راه باعث شد تا در دوران انقلاب اسلامی و بویژه دوران پرافتخار دفاع مقدس، در برابر دشمنان بایستیم و پیروزی را برای ملت به ارمغان بیاوریم.

رییس جمهوری همچنین اشاره‌ای نیز به بحث حجاب داشت و گفت: این سرزمین برای حجاب و عفت جنگید و مبارزه کرد و پیکرهای بی‌جان روی سنگ های مسجد گوهرشاد به زمین افتاد اما از عفافش دفاع کرد و دفاع می‌کند و نخواهد گذاشت آن میراث شوم خاندان جنایتکار پهلوی در این سرزمین خودنمایی کند.

کد N488710